Domů » Bleskovky » Apple Glasses opět ožívají. Premiéra už příští rok?

Apple Glasses opět ožívají. Premiéra už příští rok?

O projektu Apple Glasses se spekuluje už delší dobu. Napsalo se toho o něm již mnoho, a dokonce se proslýchalo i o jeho zrušení. Pokud i tak o brýlích s rozšířenou realitou a jablkem ve znaku stále sníte, máme pro vás dobrou zprávu. Podle analytika Ming-Chi Kua bychom se představení tohoto produktu mohli dočkat už v druhém čtvrtletí příštího roku.

jumpstory Apple Glasses
Ilustrační obrázek

Ačkoliv je tento analytik poměrně dobrým zdrojem informací, je potřeba tyto termíny stále brát s rezervou, protože představení brýlí od Applu bylo avizováno již několikrát, a to již na letošní rok, ale i na rok 2023.

Kromě termínu představení se spekuluje také o formě nových brýlí. Většina uživatelů asi očekává běžné brýle doplněné o zobrazovací zařízení pro rozšířenou realitu. V podstatě něco podobného projektu Google Glass. Podle některých zdrojů ale Apple pracuje též na brýlích pro virtuální realitu, které by taktéž měly být k dispozici v průběhu příštího roku.

jumpstory VR headset
Brýle pro virtuální realitu

Otázkou tedy zůstává, zdali se dočkáme dvou rozdílných produktů, nebo jednoho headsetu, který bude kombinovat rozšířenou i virtuální realitu. Vzhledem k tomu, že brýlí pro VR je na trhu již několik, můžeme očekávat, že Apple bude chtít přijít s něčím navíc. Kombinace VR a AR by mohla být ono.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

3 komentářů

  1. Budou ve tvaru jabka?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).