TOPlist

Apple chystá další monitor pro profíky. V čem se bude lišit od Pro Display XDR?

Apple Studio Display

Apple na poměrně dlouhou dobu vyklidil segment monitorů. Po Thunderbolt displeji z roku 2011 se čekalo 8 let, než byl na trh uveden 32″ Pro Display XDR zacílený na profesionály, o čemž svědčí i jeho cena startující na 140 tisících korunách. Pro zájemce o levnější řešení letos uvedla kalifornská firma 27″ Studio Display s cenou 43 tisíc korun. Nyní prý chystá další, který má stát někde mezi dnes prodávanými modely.

mac studio 3

Podle analytika Rosse Younga z Display Supply Chain Consultants (DSCC) hodlá Apple v prvním kvartále příštího roku uvést na trh 27″ obrazovku s miniLED technologií a podporou ProMotion. Půjde tak pravděpodobně o obdobu profesionálního displeje Pro Display XDR, avšak s menší úhlopříčkou.

Young původně očekával, že se v Cupertinu k představení uchýlí už letos: nejprve v červnu, poté v říjnu. Nakonec však Cook a spol. údajně celý projekt odložili na příští rok. Jelikož má jít o profesionální zobrazovač s obnovovací frekvencí až 120 Hz, očekávaná cena převyšuje cenu Studio Display.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích.

Kapitoly článku