Domů » Bleskovky » Apple koupil společnost Emotient, která vyvíjí technologii pro pokročilé rozpoznávání osob a emocí

Apple koupil společnost Emotient, která vyvíjí technologii pro pokročilé rozpoznávání osob a emocí

Internetový deník The Wall Street Journal informoval o nové akvizici jablečného giganta Apple. Předmětem nákupu se stal startup Emotient, za kterým stojí nadaní vývojáři z amerického San Diega. Kalifornský gigant své portfolio obohatil o pokročilou technologii na rozpoznávání osob a jejich emocí v reálném čase. Podobná technologie byla rovněž k vidění na letošním veletrhu CES v Las Vegas. Ačkoliv se o tom příliš nemluví, analýza lidí a výrazů je mezi technologickými společnostmi tématem číslo jedna. Poměrně dobré výsledky má v tomto odvětví Facebook.

Za zmínku stojí zpřístupnění funkce americkým uživatelům na automatické rozpoznávání tváří. Nejedná se však o regionální exkluzivitu pro domácí trh. Ze strachu z předpisů EU o ochraně soukromí a osobních dat je tato funkce evropským uživatelům záměrně blokována. V současné chvíli není bezprostředně jasné, s jakými úmyslem se Apple rozhodl pro první letošní nákup. Je ovšem velice pravděpodobné, že dojde k začlenění do stávajících projektů, jenž zkoumají nové možnosti, jak v budoucnu posunout funkcionalitu produktového portfolia.

Startup Emotient se v minulosti vyprofiloval v lídra na odhalování emocí a analýzu sentimentu z výrazů snímaných osob. Drtivou většinu klientů tvořily firmy, které si technologii pronajímaly pro monitoring zákazníků, kterým zobrazovaly reklamní sdělení.

Pokud patříte mezi vnímavější část našeho publika, moc dobře si uvědomujete, jak silný nástroj Apple získal. Zůstává ale otázkou, jak s ním naloží a zda bude sloužit uživatelům či jako futuristický optimalizátor reklam na některou z budoucích generací iPhonu.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments