Domů » Bleskovky » Apple A11X pro příští iPady Pro má být výkonné dělo s osmijádrovým procesorem

Apple A11X pro příští iPady Pro má být výkonné dělo s osmijádrovým procesorem

Letošní iPhony pohání velmi výkonný čipset Apple A11 Bionic, který v benchmarcích nechal veškerou konkurenci ze světa smartphonů za sebou a dokonce si vyšlápl i na poslední 13″ MacBook Pro (více informací). Apple navíc ve vývoji svých čipsetů nepolevuje a aktuálně chystá mozek pro příští iPady Pro.

Ten údajně ponese označení Apple A11X a opět nabídne dechberoucí výkon, s nímž letošním iPhonům ukáže záda. Čipset má podle informací z továren vyrábět společnost TSMC nejmodernějším 7nm procesem a má obsahovat procesor s osmi jádry – tří výkonná jádra Monsoon a pět úsporných jader Mistral.

Příští iPad Pro má přijít o rámečky kolem displeje a čtečku otisků prstů

Čipsety Apple A11X se mají začít vyrábět v prvním čtvrtletí příštího roku, zhruba v jeho polovině pak má přijít nová generace tabletů iPad Pro. Nové tablety mají kromě vyššího výkonu nabídnout i přepracovaný design s tenčími rámečky a absencí čtečky otisků prstů, kterou nahradí TrueDepth kamerka s funkcí Face ID.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).