Čip Apple A11 nabízí brutální výkon. Měřit se může i s MacBookem Pro

Letošní generaci iPhonů pohání nejnovější procesor z dílny Apple – A11 Bionic. Donedávna jsme však netušili, jaký výkon v tomto čipu tepe. Jasno tak máme až nyní, a to díky populární benchmarkingové aplikaci Geekbench. Ta ukázala výsledky, které asi nikdo nečekal.

Čip Apple A11 poskytuje celkově šest jader, z nichž jsou dvě výkonná a čtyři úsporná. Jak ukazují výsledky z aplikace Geekbench, nový procesor má dostatek výkonu a předčil tak minulou generaci – čip A10 (iPhone) a A10X (iPad Pro). Zajímavější je však to, že nabízí takové množství výkonu, že se může dokonce rovnat i nejnovější 13″ variantě MacBooku Pro.

Průměrný výkon v jednojádrových aplikacích byl u nového čipu roven hodnotě 4169 bodů, u vícejádrových aplikací pak hodnotě 9836 bodů. Průměr zde byl počítán za celkově 12 měření, nejvyšší naměřenou hodnotou zde bylo 4274 bodů pro jednojádrové aplikace a 10438 bodů pro vícejádrové aplikace.

Pokud vás zajímá, jak dopadl iPad Pro, máme pro vás odpověď. U něj byla v jednojádrových aplikacích naměřena hodnota 3887 bodů, ve vícejádrových aplikacích pak 9210 bodů.

Rozum však zůstává stát nad porovnáním s novým 13″ MacBookem Pro. V jednojádrových aplikacích zde bylo naměřeno 4592 bodů, ve vícejádrových aplikacích pak 9602 bodů. I když zde tedy A11 lehce pokulhává ve výkonu na jedno jádro, můžeme vidět, že jej ve více jádrech jednoznačně poráží. Pro měření zde byl použit MacBook Pro s dvoujádrových procesorem Intel Core i7 o základním taktu 3,5 GHz, který je tak tou nejlepší konfigurací tohoto modelu. Konfigurace se slabšími procesory si tak vedly ještě o poznání hůře.

Pokud bychom porovnali hodnoty nového A11 s předchůdcem, všimneme si markantního rozdílu, a to především u vícejádrových aplikací. Zde byl rozdíl skoro dvojnásobný.

Nové iPhony budou jako každý rok extrémně rychlé a není nutné těmto číslům přikládat příliš velkou pozornost. Důležitá bude hlavně optimalizace systému, kterou však Apple vždy zvládá na výbornou.Nepřehlédněte

Certifikace odhalila kapacitu baterie i velikost RAM u nových iPhonů

Autor článku
Lukáš Čambala
Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

Kapitoly článku