Domů » Bleskovky » Nová aplikace Sejf vám umožní platit za jízdné i parkovné mobilem

Nová aplikace Sejf vám umožní platit za jízdné i parkovné mobilem

Nejrozšířenějším způsobem při placení mobilem dosud byla klasická SMS platba, kterou určitě všichni dobře znáte a někdy jste ji už zřejmě využili. To by se ale časem mohlo změnit díky sofistikovaným aplikacím. Jednou z nich je i utilita Sejf, která má podle slov autorů ambici stát se jejím nástupcem z mnoha důvodů. Primárně se zaměřuje na situace a místa, kde běžně platíme hotovostí, především mincemi. Typicky jsou to drobné platby za jízdné nebo parkovné, které nelze provést platební kartou. Nedostatek mincí pak způsobuje, že buď hledáme místo, kde nám rozmění, v horším případě cestujeme nebo parkujeme načerno.

 

Díky aplikaci Sejf se tomuto problému mohou vyhnout cestující či řidiči v 15 městech České republiky a jejich počet by měl i nadále narůstat. Uživatelé Sejfu tak již nemusí hledat SMS kódy a telefonní čísla pro získání lístku na MHD či parkování. Mobilní aplikace využívající datové připojení nabízí pohodlnější platbu i díky praktickému využití nativních funkcí smartphonů jako je například geolokace.

Ta přístroj najde v daném městě a nabídne relevantní tarify jízdného nebo parkovného. K pořízení parkovacího lístku nebo jízdenky, která je uživateli doručena do sejfu, pak stačí pouhá 3 kliknutí. Sejf přináší alternativu také k DMSkám. Dárcovský příspěvek nadacím a charitativním organizacím lze odeslat v libovolné částce, která nepřesáhne 3 000 Kč, přičemž nadace obdrží peníze okamžitě.

Aplikace Sejf - Jak si koupit?

Partnery projektu se staly i finanční instituce jako ČSOB nebo MasterCard, přes jejichž platební metody mohou uživatelé vkládat peníze do „Sejfu“. Aplikace je dostupná pro telefony s Androidem a iOS, o podpoře Windows Phone se stále přemýšlí, ale v nejbližší době se určitě nedočkáme.

- -

Tomáš Kápl

Fanoušek moderních technologií, který svůj volný čas i prostředky utápí v budování chytré domácnosti a věří, že jí jednou opravdu dokončí. Kromě toho hledá způsoby, jak efektivně pracovat s vlastním časem a automatizovat maximum rutinní práce.

8 komentářů

 1. K tomu parkovnému – Nevím jak to je ve větších městech, ale v celkem malém městě kde bydlím, se v automatu vytiskne lístek, a ten se dá pak za sklo auta – takže jak by to fungovalo, když bych si parkovné zaplatil přes tuto aplikaci? Budu sebou muset vozit tiskárnu, nebo bude stačit, když dám pak za okno telefon s potvrzující SMS, nebo tak podobně? :D

  • Není to potřeba. V aplikaci se zadá RZ vozidla a podle té může policie či jiný kontrolní orgán zkontrolovat, že vozidlo má parkovné zaplaceno.

  • Děkuji za vysvětlení :)

  • V.P. (neregistrovaný)

   A jak dam takovou platbu do firemniho ucetnictvi treba na sluzebce pokud platim ze sve karty?

  • Na tiskové konferenci zaznělo, že je možno vystavit u charity doklad kvůli daňovému přiznání. Zřejmě to bude možné i u parkování, ale raději doporučuji kontaktovat provozovatele služby.

 2. zuzzana (neregistrovaný)

  Chci se v programu zaregistrovat, ale hned úvodem mi nevezme číslo founu

  v mezinárodním formátu +420…

 3. zuzzana (neregistrovaný)

  Po restartu již v pořádku….

 4. zuzzana (neregistrovaný)

  Za půl roku, za rok možná k upotřebení. Zatím velké mínus. Deset měst na parkování, čtyři na MHD, to je sakra málo. Možná tak na to dárcovství….

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).