Sledujte nás na YouTube

Aplikace Google Now je nově dostupná také pro systém iOS

Už déle jsme mohli slýchat zvěsti o tom, že se služba Google Now chystá i na iOS. Po několika potvrzeních i vyvráceních se majitelé zařízení s nakoustnutým jablíčkem na zádech konečně dočkali. Aplikace Google Search totiž nyní byla updatována a přináší právě Chytré karty Google a další funkce Google Now. Pochopitelně zde nemáme tu čest s takovou integrací, jako u Androidu, po pár kliknutích můžete sledovat užitečné informace týkající se vás a vašeho okolí.

Můžete tak sledovat předpověď počasí, stav dopravy ve městě, kde se právě nacházíte, odjezdy z nejbližší zastávky veřejné dopravy apod. Pokud odcestujete do zahraničí, automaticky se objeví převodník jednotek mezi domovskou a zdejší měnou, můžete také zobrazit zajímavá místa v okolí a je toho ještě více. V České republice sice nepočítejte se všemi funkcemi, i zde se však Google Now může stát užitečným pomocníkem. Aplikace je optimalizována pro iPhone 5, bude však fungovat na každém iPhonu i iPadu s verzí iOS 5.0 a vyšší.

-

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

4 komentáře

 1. Dash (neregistrovaný)

  No tam, kde se obvykle pohybuji, je dostupné jenom počasí a upomínky kalendáře. Obojí už v notifikačním panelu mám a ani kvůli tomu nemusí být neustále na přímu GPS.

 2. marcoama (neregistrovaný)

  funguje toho daleko vice – informace z okoli, navigace domu, prevod meny, prekladac atd – to vse dle mista a lokace

  PS: mne na GNow vadi ta obrovska spotreba baterie!

 3. Žabák (neregistrovaný)

  Funguje, ale kvůli naprosto neuvěřitelnému drancování baterie jsem ho po jednom dni odinstaloval.

 4. JanHavlicek (neregistrovaný)

  Funguje to pěkně – doprava, cena akcií, které mám v portfoliu na GFinance, počasí atd., ale fakt to žere hodně baterku, permanentně jsou puštěné Location Services, i když je aplikace ručně ukončená

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *