Domů » Bleskovky » Aplikace Google Now je nově dostupná také pro systém iOS

Aplikace Google Now je nově dostupná také pro systém iOS

Už déle jsme mohli slýchat zvěsti o tom, že se služba Google Now chystá i na iOS. Po několika potvrzeních i vyvráceních se majitelé zařízení s nakoustnutým jablíčkem na zádech konečně dočkali. Aplikace Google Search totiž nyní byla updatována a přináší právě Chytré karty Google a další funkce Google Now. Pochopitelně zde nemáme tu čest s takovou integrací, jako u Androidu, po pár kliknutích můžete sledovat užitečné informace týkající se vás a vašeho okolí.

Můžete tak sledovat předpověď počasí, stav dopravy ve městě, kde se právě nacházíte, odjezdy z nejbližší zastávky veřejné dopravy apod. Pokud odcestujete do zahraničí, automaticky se objeví převodník jednotek mezi domovskou a zdejší měnou, můžete také zobrazit zajímavá místa v okolí a je toho ještě více. V České republice sice nepočítejte se všemi funkcemi, i zde se však Google Now může stát užitečným pomocníkem. Aplikace je optimalizována pro iPhone 5, bude však fungovat na každém iPhonu i iPadu s verzí iOS 5.0 a vyšší.

-

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

4 komentářů

  1. Dash (neregistrovaný)

    No tam, kde se obvykle pohybuji, je dostupné jenom počasí a upomínky kalendáře. Obojí už v notifikačním panelu mám a ani kvůli tomu nemusí být neustále na přímu GPS.

  2. funguje toho daleko vice – informace z okoli, navigace domu, prevod meny, prekladac atd – to vse dle mista a lokace

    PS: mne na GNow vadi ta obrovska spotreba baterie!

  3. Žabák (neregistrovaný)

    Funguje, ale kvůli naprosto neuvěřitelnému drancování baterie jsem ho po jednom dni odinstaloval.

  4. Funguje to pěkně – doprava, cena akcií, které mám v portfoliu na GFinance, počasí atd., ale fakt to žere hodně baterku, permanentně jsou puštěné Location Services, i když je aplikace ručně ukončená

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).