Aplikace Google Now je nově dostupná také pro systém iOS

Už déle jsme mohli slýchat zvěsti o tom, že se služba Google Now chystá i na iOS. Po několika potvrzeních i vyvráceních se majitelé zařízení s nakoustnutým jablíčkem na zádech konečně dočkali. Aplikace Google Search totiž nyní byla updatována a přináší právě Chytré karty Google a další funkce Google Now. Pochopitelně zde nemáme tu čest s takovou integrací, jako u Androidu, po pár kliknutích můžete sledovat užitečné informace týkající se vás a vašeho okolí.

Můžete tak sledovat předpověď počasí, stav dopravy ve městě, kde se právě nacházíte, odjezdy z nejbližší zastávky veřejné dopravy apod. Pokud odcestujete do zahraničí, automaticky se objeví převodník jednotek mezi domovskou a zdejší měnou, můžete také zobrazit zajímavá místa v okolí a je toho ještě více. V České republice sice nepočítejte se všemi funkcemi, i zde se však Google Now může stát užitečným pomocníkem. Aplikace je optimalizována pro iPhone 5, bude však fungovat na každém iPhonu i iPadu s verzí iOS 5.0 a vyšší.

-

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku