Domů » Bleskovky » Aplikace Air Matters vám prozradí, jak kvalitní vzduch je ve vašem okolí

Aplikace Air Matters vám prozradí, jak kvalitní vzduch je ve vašem okolí

Otázka kvality ovzduší je ve světě velmi ožehavé téma. Znečištěný vzduch ohrožuje zdraví lidí také v České republice, nejvíce pak na Ostravsku a v Praze. Pro kontrolu kvality jsme se v našich končinách museli zatím vždy spolehnout na stanice ČHMÚ a na tuzemské aplikace. Ty jsou sice kvalitní, nicméně v zahraničí nám moc platné nebudou (s výjimkou Polska). Air Matters čerpá údaje z více než 10 000 monitorovacích stanic ve více než 50 zemích světa.

Kvalita ovzduší, polétavý prach, alergeny i pyly

Aplikace vám rychle a přehledně zobrazí množství poletavého prachu PM10, který je pro lidský organismus nejnebezpečnější. K tomu se dozvíte také množství alergenů v ovzduší, pyly břízy, trávy, olše nebo pelyňku či předpověď počasí. Informace si můžete obrazit jak s pomocí aplikací, tak přímo na webu. Jedinou nevýhodou je absence českého jazyka ve webové verzi, nicméně aplikace samotná je plně lokalizovaná a data bere přímo z ČHMI.

Aplikace Air Matters má vyšší ambice než pouze ukazovat výše zmíněné údaje. Samotnou aplikaci spárujete také s vaší chytrou domácností, pokud obsahuje senzory od Philipsu nebo Kaliterry, stejně tak ji lze propojit třeba s čističkami vzduchu Philips Series 3000. Výsledky měření tak mohou být ještě přesnější. Vývojáři se také chlubí spoluprací se světovými značkami, mezi nimiž nechybí BMW, Nike, Toyota, Bosch nebo právě zmíněný Philips. A nejlepší na tom je, že je dostupná zcela zdarma.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentářů

  1. Tato aplikace odesílá data o vaší poloze, nastavení domácí wifi sítě a další důvěrné informace z vašeho telefonu. Bez ohledu na to, že prodává veřejně dostupná a free data o kvalitě ovzduší. Takže za mě nikdy!!

  2. Vinikajici prohlížeč,který používám na všech zařízení.Dekuji

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).