Domů » Bleskovky » Ani příští rok nebude pro HTC příliš dobrý, tvrdí analytici. Prodeje mají klesnout o desítky procent

Ani příští rok nebude pro HTC příliš dobrý, tvrdí analytici. Prodeje mají klesnout o desítky procent

Rok 2012 byl pro HTC poměrně neuspokojivý a letošní pak ještě horší.  Vypadá to, že se situace nezlepší ani v roce 2014. Server Focus Taiwan odkazuje na výzkum investiční skupiny Morgan Stanley, která předpokládá, že prodeje chytrých telefonů HTC se v roce 2014 propadnou o dalších 33 procent. Hlavním důvodem bude neschopnost konkurovat na přeplněném trhu s nejdražšími chytrými telefony a nejasná strategie pro nižší a střední segment, kde se dá očekávat nejvýraznější růst a soupeří na něm řada dalších výrobců převážně z Číny. 

 

HTC jako jeden z pokusů ke zlepšení své pozice v levnějším segmentu opouští od procesorů vyrobených Qualcommem a vsází na další výrobce jako ST-Ericsson, Broadcom a Mediatek. Tyto levnější čipy nabízejí za nižší cenu podobný výkon jako populární Snapdragony, ale často je trápí horší optimalizace. První ukázkou této strategie jsou nové modely Desire 501, Desire 601 a Desire 700. Jejich cena ovšem stále není příliš konkurenceschopná. Pokud se nic nezmění, tak HTC příští rok nečekají veselé vyhlídky.

David Podzimek

2 komentářů

 1. A to sa cuduju?

  HTC ma niektore veci velmi dobre, ako napriklad krasny displej, ine mizerne ako klavesnica a Sense, ale najhorsie je, ze tam davaju vzdy o generaciu starsi procesor. Keby teraz, v predstihu predstavili novu vlajkovu lod s novym Snapdragon 805, urcite by boli zase v ciernych cislach…

  • Jeden lepší procesor je neachrání.

   Dlouhodobě mají problémy. Selhávají po HW stránce, protože ač mají třeba dobrý základ, celkový výsledek stojí zaprd.

   K tomu ještě patentní spory.

   Pak je tu SW stránka – Je vidět, že neví, zda se soustředit na WP nebo na Android. Na Androidu mají příšerné Sense a téměř nové telefony nedostávají aktualizace.

   Na WP se nemohou moc soustředit, protože je táhne Android. Navíc zde (i díky malému soustředění HTC) jasně kraluje Nokia a její 90% prodíl na WP trhu se jen těžko naruší…

   HTC se prostě plácá jak ryba na suchu. A hlavním důvodem není jen a pouze zastaralý procesor.

   Snad se vzmůžou a nebude to konec firmy, která významně ovlivnila segment chytrých telefonů…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).