Domů » Bleskovky » Žhavte svoje iPhony a Androidy: Angry Birds 2 přistávají

Žhavte svoje iPhony a Androidy: Angry Birds 2 přistávají

Společnost Rovio má na svědomí již 13 dílů ptačí série Angry Birds, teprve nyní však vychází plnohodnotné pokračování nejúspěšnějšího prvního dílu s dvojkou v názvu. Na rozdíl od předchozích dílů vychází Angry Birds 2 pouze na platformách Android a iOS, verze pro Windows Phone se podle vyjádření tvůrců vůbec nechystá.

   

A v čem je dvojka lepší než jednička? Jednoznačně v taktice. Konečně se vám prak neplní ptáky podle předvoleného pořadí, ale máte možnost sami si zvolit, který opeřenec půjde na řadu jako první. Během hraní již neodkrýváte kartičky s novými levely, ale postupujete po mapě a plníte jednotlivá kola, která se ve většině případů skládají z několika dílčích úkolů.

A vás arzenál ptáků musí vystačit na všechny z nich. Pokud se vám podaří úspěšně likvidovat objekty a naplníte „destruktometr“, dostanete v rámci kola ptáka navíc. Zatímco se pohybujete po mapě a odkrýváte specializace vašich opeřenců, prasečí boss je vždy o několik kol napřed, včetně vajec, která vám ukradl. Hra dostala nový a detailnější grafický kabátek – vaši přátelé i nepřátelé mění výrazy v obličeji a dokáží otáčet hlavou, což je efektní zejména když do prasečí pevnosti míří neřízená střela, a vy sledujete, jak ji zelená prasata sledují a tuhne jim úsměv na rtech.

     

Ač je hra ke stažení zdarma, může z vás tahat peníze pomocí mikrotransakcí. Dojdou-li vašemu týmu životy, máte možnost počkat na jejich dobytí, či zaplatit cennými drahokamy, které získáte buď plněním denních úkolů, nebo do nich investujete nemalé peníze. Rozhodně tedy umírat nedoporučujeme. 

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
uni
Uživatel
uni

Zkusil, zahrál první svět a odinstaloval. Návrat legendy se nekoná. Klasické tlačení do InApp, nemožnost restartu levelu, přeanimovanost vyvolávající epileptické záchvaty, nejasné zadání levelu (kouzelné karty).

Letící prase do kamery je ale fajn. To je tak vše.

chalda
Uživatel
chalda

Grafika místy „přeplácaná“, avšak povedená. Bohužel jsem trochu zklamaný. Nejvíce mě zklamal systém „životů“. Nevím, zda se objevil v některém z předchozích dílů klasických angry birds, ale ve chvíli, kdy potřebujete opakovat úrovně (bez možnosti okamžitého a několikanásobného restartu, viz. UNIho příspěvek), tak vám to dobu hraní výrazně zkrátí. Doba načítání mezi různými úrovněmi je trochu delší, ale možná šlo pouze o to, že jsem hrál na původním iPadu mini. Občas se mi také stalo, že při nějaké úrovni nešla posunout obrazovka a prak se spustil dříve, než bylo potřeba. Časy, kdy jsem nějakou úroveň hrál celou noc s nespočet… Číst vice »

uni
Uživatel
uni

Přesně tak, 50x a stále dokola, než to člověk prostě dal na 3* a byl uspokojen. Byla to výtečná akční logická hra. Tohle je jen tuctová rozbíječka zaměřená na IAP.

I mě na K920 (interní eMMC 4.0 úložiště) to dost dlouho loaduje, asi objednávka od Samsungu (UFS2.0) nebo prasácká práce vývojářů.

A posun, škoda mluvit, pokud jsem pochopil, je provázaný zoom a posun, takže oni rozhodují, co si přiblížíš a jak. Uf. Za mě 1*, totálně zabitý koncept hraní. Měli pravdu, valil jsem oči (nebo jak nás na to lákali).

4n0nc3 (neregistrovaný)
Anonym
4n0nc3 (neregistrovaný)

Asi tak kamo :-D nemoznost restartu levelu je pekne na kunu… >.

chalda
Uživatel
chalda

Takhle, ta možnost restartu tam je, ovšem za ty jejich „drahý kameny“. Klasická InApp hra. Raději bych si zaplatil jednorázově a pak hrál bez problémů.

uni
Uživatel
uni

chalda: Pokud jsem dobře koukal ani ten praštěný restart tam není, musíš dostřílet ptáky. Ptákovina…

Petr (neregistrovaný)
Anonym
Petr (neregistrovaný)

Je tam restart … Musíš vlézt do kontektové nabídky a dát “ give up“ = vzdát to= a pak se ti odečte život a jedeš nanovo.

Petr (neregistrovaný)
Anonym
Petr (neregistrovaný)

* kontextové