Sledujte nás na YouTube

Andy Rubin v Googlu vede divizi zabývající se „androidy“, co přesně je náplní jeho práce?

Od doby, co Andy Rubin opustil pozici vedoucího Androidu v Googlu, se často spekulovalo o tom, jaká bude jeho další role ve společnosti. Teď se povedlo magazínu New York Times získat odpověď – Andy bude nadále pracovat s androidy, ale trochu jiného ražení. V současnosti je ve vedení nové divize, která je označena jako „moonshot“ a jejím hlavním cílem je vytvořit příští generaci robotů, ktetří budou sloužit k usnadnění výroby a logistickým operacím. Přesněji se pod tímto označením má skrývat flotila robotů, která bude automatizovat proces přesunu produktů z výrobních hal ke koncovému spotřebiteli. 

 
Andy Rubin vede teď v Googlu iniciativu zabývající se roboty

V rozhovoru Andy Rubin přirovnal současný projekt k automobilům, které se sami řídí a Google v této oblasti v posledních letech značně pokročil. Rubin sám přiznal, že to zatím zní spíše jako sci-fi, ale hardware je údajně již připraven k výrobě a společnost potřebuje pracovat hlavně na softwaru, aby je bylo možné aktivně nasadit. Není jasné, jak je Google odhodlán v tomto projektu pokračovat, ale údajně do něj investuje značné prostředky. A kdo ví, třeba podobné roboty v budoucnu pro přepravu produktů k zákazníkovi bude využívat i Amazon.

David Podzimek

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *