Velká narozeninová soutěž – slavíme 15. narozeniny!
Domů » Bleskovky » Android versus Windows Phone: Která verze HTC One (M8) nabídne delší výdrž?

Android versus Windows Phone: Která verze HTC One (M8) nabídne delší výdrž?

HTC One M8 je po hodně dlouhé době prvním špičkovým smartphonem s dlaždicovým systémem, který na sobě nenese nápis Nokia. Jedná se také o první zařízení vůbec, které nabídne naprosto totožné hardwarové parametry verzí s Androidem (recenze) a Windows Phone (představení). Nabízí se tak jedinečná příležitost porovnat, jak jsou na tom oba mobilní systémy v přímém srovnání, co se výdrže akumulátoru týče.

Na reálné srovnávací testy si ještě budeme muset chvíli počkat, už nyní si ale můžeme udělat obrázek z oficiálních informací, které na svých stránkách uvádí sám výrobce. Obě varianty modelu HTC One M8 disponují stejným akumulátorem s kapacitou 2600 mAh. Udávaná výdrž se ale pro někoho možná překvapivě liší.

Začněme verzí s Androidem (web výrobce). Ta se chlubí velice slušnými 20 hodinami hovoru a 496 hodinami v pohotovostním režimu, obojí v síti 3G. A jak to dopadne při výměne operačního systému? HTC One M8 for Windows (web výrobce) kontruje ještě působivějšími hodnotami, a sice 22, respektive 528 hodin.

Líbí se vám HTC One s Androidem? Mrkněte se, kde jej mají za nejlepší cenu…

Jak je vidno, udávaný rozdíl ve výdrži mezi Androidem a Windows Phone je zhruba 10 %. Výsledky reálných zátěžových testů se sice mohou lišit, není ale těžké si představit některé důvody, které mohou mít kratší výdrž Androidu na svědomí. Ať už je to systém samotný, ve kterém kvůli jeho otevřenosti může probíhat mnohem více procesů na pozadí, nebo grafická nadstavba výrobce, která si jistě také vybírá nemalou daň. Napadají vás další možné důvody? Nenechte si je pro sebe a pochlubte se v diskuzi.

Miroslav Havlíček

Sledování diskuze
Upozornit na
guest
30 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments