Domů » Bleskovky » Android statistiky za prosinec: Jelly Bean nadále roste

Android statistiky za prosinec: Jelly Bean nadále roste

Jako každý měsíc Google přinesl statistiky týkající se rozšířenosti jednotlivých verzí Androidu. Výsledky za prosinec nejsou nijak překvapivé – výrazného růstu se opět dočkal Jelly Bean a nejnovější KitKat zatím stoupá pomalým tempem. První jmenovaná verze má v tuto chvíli podíl již 59,1 %, což je oproti předcházejícímu měsíci nárůst o solidních 4,6 %.

 

KitKat stoupl z 1,1 % na 1,4 %, mimo zařízení řady Nexus na něj však v tuto chvíli žádný z velkých výrobců nestihl přinést aktualizaci a jakmile se tato skutečnost změní, číslo poroste výraznějším tempem (v průběhu února nebo března by se měl dočkat Galaxy S4 a v plánu je také update pro LG G2). Kdysi nejrozšířenější Gingerbread ztratil dalších 2,9 %, přelomový Ice Cream Sandwich klesl o 1,7 %. Více než 75 % aktivních zařízení tak v tuto chvíli má Android 4.0 nebo novější, což bývá častá podmínka pro kompatibilitu aplikací a dá se očekávat, že se toto číslo bude zvyšovat i nadále.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

7 komentářů

 1. Vždycky se zasměju, když androidista dostane update na svůj telefon s ročním zpožděním a nebo vůbec.

  • Unnamed (neregistrovaný)

   Vždycky se zasměju, když si někdo koupí telefon s jasně danou HW a SW specifikací, a automaticky čeká, že se mu o to výrobce bude starat do té doby, než se mu telefon přestane líbit. Prostá naivita.

 2. Garry (neregistrovaný)

  Tak u androidu mají jistě updaty jen majitele nexusu, galaxy a některých xperii, u ostatňich telefonu x výrobců není jistě nic u WP či iOS je to lepší.

  Osobně mi to nějak extra nevadí a s současnou JB4.2 a vědomím ze zádný update asi nedostanu jsem spokojeny, stejně za rok telefon vystřídám tak proč se tím trápit ne? ;€

  • Tony (neregistrovaný)

   tá Xperia je vtip? Teraz sú na tom lepšie aj majitelia HTC a LG zariadení z roku 2013.

 3. Podíl 21% starého Gingerbreadu je dost zarážející a pro mě docela zklamáním, že programátoři musí podporovat i takto staré API. Pravda, netuším, nakolik je to při reálném vývoji problém, ale i tak …

 4. T.Z. (neregistrovaný)

  Má ještě opravdu cenu tyhle věci zmiňovat ? Nenajdou se věcnejší témata ?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).