Domů » Články » Android Roku 2014: Vyberte nejlepší telefony či příslušenství a vyhrajte zajímavé ceny

Android Roku 2014: Vyberte nejlepší telefony či příslušenství a vyhrajte zajímavé ceny

Vyberte nejlepší telefony, tablety, příslušenství a inovace mezi zařízeními s Androidem. Anketa Android Roku 2014 i tentokrát hledá nejlepší zařízení ve stanovených kategoriích.

Každoroční anketa Android Roku je se začátkem listopadu opět tady. Za poslední rok učinil mobilní trh velký skok, který sice nebyl tak patrný na TOP modelech, ale například segmentem wearables se prohnalo tornádo, jež s sebou přineslo nepřeberné množství novinek. Cílem ankety je určit zařízení, která jsou nejlepší. Hlasujte v anketě, vyberte nejlepší telefony, příslušenství a inovace, které spatřily světlo světa v roce 2014 a rovnou je vyhrajte!

Android Roku 2014 přehledně

Cílem ankety je vybrat ta nejlepší zařízení, která český trh aktuálně nabízí. Chceme tak pomoci i méně zkušeným uživatelům a zákazníkům, aby věděli, že s oceněným telefonem nemohou šlápnout vedle. O titul Android Roku 2014 se přístroje utkají v šesti kategoriích (TOP Android Smartphone, Android Smartphone, Kompaktní Android, Android tablet, Android inovace a Android příslušenství). 

V předvánočním období se anketa Android Roku může stát užitečným a osvědčeným vodítkem, jak s dárkem pod stromeček neprohloupit. Anketa běží už jen do 30. listopadu 2014. Oceňují se vždy první tři zařízení z každé kategorie. 

Zapojte se a vyhrajte nejlepší telefony

Pamatujte, že každý hlas se počítá a znamená šanci na výhru oceněných zařízení. Pouze vy čtenáři a uživatelé máte šanci rozhodnout o tom, který z telefonů si titul Android Roku odnese. Navíc pokud pozvete alespoň 5 svých přátel a známých, automaticky vás zařadíme do slosování o dva tablety Nexus 7 II.

 

Jak hlasovat?

Způsob hlasování je velmi jednoduchý, stačí navštívit oficiální stránky ankety Android Roku a v každé kategorii nominovat právě jedno zařízení.

 • přejděte na web Android Roku
 • vyberte v každé kategorii svého favorita
 • zadejte jméno, e-mailovou adresu a město
 • odešlete formulář a potvrďte hlasování v příchozím mailu
 • sdílejte anketu s přáteli a vyhrajte tablet Nexus 7 II

Nominovaná zařízení

V šesti kategoriích se utkají velmi zajímavé přístroje, které mají ambice stát se Androidem Roku. Pokud se pozastavujete nad absencí některých výrobců jako je Xiaomi či dalších „exotických značek“, rádi vám to vysvětlíme. Vzhledem k tomu, že anketa má pomoci jako rádce při nákupu, kritériem pro zařazení telefonu či příslušenství je jeho bezproblémová a oficiální dostupnost v ČR.

TOP Android smartphone

 • Nejvyšší liga přístrojů s Androidem, které cílí na nejnáročnější uživatele, co chtějí od svého smartphonu maximum. Dnes do této kategorie nejčastěji spadají telefony s pěti a více palcovým displeji, nejvýkonnějšími procesory od Qualcommu či fotoaparáty s vysokým rozlišením. Kdo nechce dělat kompromisy, vybere si v této kategorii. Cenové rozpětí je od 11 tisíc Kč výše. Hlasování naleznete na oficiálních stránkách.

Android smartphone

 • Zlatá střední cesta je vhodná pro většinu uživatelů, kteří nemají takové nároky a zároveň ze své kapsy nechtějí vydávat horentní sumy. Telefony často nabízí atraktivní vzhled, kvalitní fotoaparáty i dostatečně výkonný hardware, který uspokojí i mobilního hráče. Cenové rozpětí je od 6 do 11 tisíc Kč. Hlasování naleznete na oficiálních stránkách.

Kompaktní Android

 • Telefony vhodné pro začínající uživatelé, kteří se s Androidem teprve seznamují a nechtějí příliš utrácet. Telefony se pohybují v cenové relaci do 6000 Kč a přitom nabízejí většinu vymožeností systému Android, jako je internet, GPS, dotykový displej, sociální sítě, e-maily a mnoho dalšího. Už není třeba za kvalitní telefon s mnoha funkcemi platit desetitisíce. Hlasování naleznete na oficiálních stránkách.

Android tablet

 • Někteří se domnívali, že tablety nahradí stolní počítače a notebooky do několika let. Ať se tak zatím spíše neděje, tablety díky velkému displeji zůstávají ideálním nástrojem, jak konzumovat multimediální obsah. Velká část z nich je osazena výkonným hardwarem a je jako stvořena pro hraní. Hlasování naleznete na oficiálních stránkách.

Android inovace

 • Neokoukané novinky a postupy nacházejí místo v kategorii Android Inovace. Najdete zde všechny atypické přístroje od výrobců, kteří se nebojí zkusit něco zcela nového. Od speciálních konstrukcí Android tabletů, přes hodinky, foťáky a další výjimečné zařízení. Jedno je ale spojuje, každé z těchto zařízení pohání systém Android s nekonečnými možnostmi využití. Hlasování naleznete na oficiálních stránkách.

Android příslušenství

 • Z logiky věci vyplývá, že příslušenství kupujeme mnohem častěji, než telefon samotný. Různé doplňky a Hi-Tech hračky rozšiřují nejenom funkce a vlastnosti telefonu, a proto jsme je i letos zařadili do ankety “Android Roku 2014″ ať víme, které z nich je to nejlepší. Hlasování naleznete na oficiálních stránkách.

Co můžete vyhrát?

Ceny pro hlasující v anketě AndroidRoku.cz jsou:

 • 1x nejlepší tablet
 • 1x nejlepší smartphone z kategorie TOP Android smartphone
 • 1x nejlepší smartphone z kategorie Android smartphone
 • 1x nejlepší smartphone z kategorie Kompaktní Android
 • 2x tablet Nexus 7 II od společnosti Google

Ze všech hlasujících vylosujeme čtyři šťastlivce, kteří si odnesou to zařízení, jež vyhraje anketu “Android roku 2014″. Nehraje přitom žádnou roli, kdo pro který model hlasoval. O tablet Nexus 7 II můžete soutěžit, pokud pozvete alespoň pět svých přátel, kteří zahlasují skrze váš link.

Partneři Android Roku 2014

Bez partnerů by anketu Android Roku nebylo možné realizovat.

 • Partnery jsou: Belkin, Huawei, Nvidia, Samsung
 • Mediálními partnery jsou: SMARTmania.cz, AndroidForum.cz

PR článek

Tento text má charakter PR článku. Jedná se o reklamní sdělení – komerční článek. V případě, že máte zájem o spolupráci či publikaci PR článku, kontaktujte nás na e-mailu reklama@smartmania.cz.

15 komentářů

 1. Vojta (neregistrovaný)

  Některý kategorie nechápu. Třeba u kompaktních smartphonů bych rád hlasoval pro Motorolu (G,E) a u inovací bych hlasoval buď pro Android Watches (celkově), Android Auto, což mi přijde jako z největších inovací u androidu v 2014.

  • knizmi (neregistrovaný)

   Moto G u kompaktních? Už model 2013 má do kompaktnosti dost daleko a 2014 je přímo plácačka.

   Jinak ale souhlas, že v této kategorii je to imho jeden tragičtější telefon než druhý.

  • Jsou to všechno úžasné otevřené systémy se skvělými inovacemi v oblasti nadstaveb.

  • knizmi (neregistrovaný)

   Hmm, proč se kategorie s popisem „Telefony vhodné pro začínající uživatelé, kteří se s Androidem teprve seznamují a nechtějí příliš utrácet. Telefony se pohybují v cenové relaci do 6000 Kč“ jmenuje „Kompaktní Android“.

   Podle mě tohle je popis zařízení střední třídy. Popis kompaktnost vůbec nereflektuje…

 2. Hmm rozklikl jsem si kategorii kompaktních androidů, nikde jsem tam nenašel Xperii Z1 compact ani Z3 compact, tak jsem to zase zavřel. V této anketě hlasovat rozhodně nebudu.

 3. Sinister (neregistrovaný)

  Tu anketu dělá světAndroidu, to snad ani nikdo nemůže brát vážně ne? :-D :-D

 4. Tomáš (neregistrovaný)

  Já mám LG G3 (dobrá recenze zde: [odkaz] a dávám mu jednoznačně hlas! Konečně telefon, který jsem vybalil z krabice, pustil jsem ho, nastavil si google účet a takové ty běžné věci a nazdar bazar. Nemusím řešit doinstalaci žádných launcherů ani aplikací modifikující chování systému ve snaze zlepšit něco, co výrobce nedomyslel.

  Pokud by se vám z nějakého důvodu LG G3 nelíbil, pak si projděte žebříček nejlepších telefonů zde: [odkaz]

  • Tomáš (neregistrovaný)

   K tomu jsem si pořídil ještě hodinky LG G Watch R (recenze je tady: [odkaz] a musím opět jen chválit. Zdá se, že LG šli letos hodně do sebe (narozdíl od Samsungu). Když si vezmete cenu za LG G3 + LG G Watch R tak jste stále pod dvaceti tisíci. Za to u Applu nekoupíte ani samotný telefon :-D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).