Domů » Bleskovky » Platební služba Android Pay spuštěna: Zatím si ji užijí pouze v USA

Platební služba Android Pay spuštěna: Zatím si ji užijí pouze v USA

Letošní konference Google I/O se týkala hlavně představení nové verze systému Android. Z kódového označení M se nakonec název změnil na Marshmallow. Novinky v tomto systému se týkají především zvýšené bezpečnosti uživatelů a Google také zapracoval na mobilních platbách. Pro tyto bezkontaktní platby představil novou službu Android Pay.

 

Abyste mohli platit prostřednictvím Android Pay, je nutné, aby váš smartphone disponoval technologií NFC a také podporovaným operačním systémem (Android 4.4 KitKat a vyšší). Poté bude stačit pouze načíst vaši současnou bezkontaktní platební kartu do smartphonu a to je vše. Službu zatím podporují MasterCard a Visa, ale lze předpokládat, že dojde k dalšímu rozšíření. Platit budete tedy moci na terminálech, které podporují karty od výše zmíněných společností.

Pokud vlastníte smartphone vybavený čtečkou otisků prstů a zároveň i nejnovější verzí Androidu, budete moci autorizovat platby právě otiskem prstu. V ostatních případech bude nutné zadávat PIN. Od včerejšího dne byla služba Android Pay oficiálně spuštěna. Zatím si ji užijí pouze obyvatelé USA, ale snad se dočkáme brzké expanze do ostatních zemí. Doposud bylo pro podobné platby nutná speciální SIM, podpora ze strany banky a také příslušný podporovaný telefon. Android Pay ale odstraňuje většinu omezení, což snad přispěje k rozmachu mobilních plateb.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

3 komentářů

  1. a wepeckarum utikame stale vic a vic

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).