Domů » Bleskovky » Android P umožní proměnit telefon v bezdrátovou klávesnici či touchpad

Android P umožní proměnit telefon v bezdrátovou klávesnici či touchpad

Přestože první preview Androidu P je očekáváno až někdy v příštím týdnu, vývojáři z XDA-Developers se již „vrtají“ v kódu příštího zeleného robota. Dosud v něm nalezli několik střípků, jako např. nativní podporu pro atypické displeje (např. s výřezem), či několik nových funkcí spojených s telefonováním. Podle nových verzí kódu má přijít i podpora služby Bluetooth HID (Human Interface Device).

Díky tomu bude možné použít jakýkoliv smartphone či tablet s Androidem P jako vstupní zařízení připojované skrze Bluetooth, například jako klávesnice či myš. Dosud tak bylo možné činit pouze se speciálními aplikacemi a ROOTem zařízení, od Androidu P má být vše nativní.

Využití by mohlo být poměrně široké, telefon by například šlo používat ke vzdálenému ovládání prezentací, jako větší touchpad či numerickou klávesnici k notebooku, apod.

Android P: první preview zřejmě dorazí už za dva týdny

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Tak „Continuum“ nativně ještě nebude… snad to neplánují až někde na konci abecedy :-D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).