Domů » Bleskovky » V Androidu M si zobrazíte více oken, funkce je ale zatím skrytá

V Androidu M si zobrazíte více oken, funkce je ale zatím skrytá

Už v březnu tohoto roku se objevily první informace o tom, že by nová verze Androidu měla přijít s nativní podporou pro zobrazení více oken na displeji, tzv. režim Multi Window. A v současném preview Androidu M je tato funkce již dostupná, ale zas tak snadno se k ní nedostanete.


Android M v tichosti podporuje režim více oken na obrazovce

Experimentální funkce pouze pro zkušené

Jak samotný Google varuje, tato funkce je zatím pouze experimentální a nachází se ve velmi raném stádiu vývoje. V důsledku toho mohou některé aplikace padat nebo fungovat nestandardně. Pokud chcete Multi Window v první preview verzi Androidu M aktivovat, nepůjde to pouze změnou konfigurace ve vývojářském nastavení. V tomto případě je nutné upravit soubor build.prop, ve kterém je nutné změnit typ z „user“ na „userdebug“, a až poté se vám ve vývojřáském nastavení režim Multi Window objeví. Abyste tento soubor mohli upravit, je nutné mít root oprávnění. Následně k jeho editaci lze využít například nástroj ve správci souborů ES File Explorer.


Po úpravě souboru se ve vývojářských možnostech objeví i volba pro aktivaci Multi Window režimu

První preview verze Androidu M je od včerejšího dne dostupná pro Nexus 5, Nexus 6 a Nexus 6. Odkazy pro stažení najdete zde. Další preview verzi by měl Google vydat už příští měsíc (více informací).

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

6 komentářů

 1. Aspon nniečo užitočné.

 2. Pavel (neregistrovaný)

  Tak tohle umí můj Galaxy Note už pěknou řádku let… a umí to dokonce líp jak Windowsy, díky tomu, že si okno můžu připnout…

  • a co teraz? :) ved google to neprezentuje ako nieco nove vo svete.

  • Ty Windows moc nepoznas. Okno si samozrejme môžeš pripnúť aj tam od Win8, vylepšene vo Win8.1 a ešte lepšie vo Win10.

  • Klimax (neregistrovaný)

   @Pavel:

   Windows 7 Aero Snap

   Od Windows 9x jednotlivé aplikace

   To akorát Androidisté objevují již objevené

 3. Michal Le (neregistrovaný)

  Nechci být hnidopich, ale máte tam chybu nexus 6 a nexus 6 :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).