Domů » Bleskovky » Android by měl brzy nabídnout snadné nahrávání hovorů. Vyřeší to aktualizací

Android by měl brzy nabídnout snadné nahrávání hovorů. Vyřeší to aktualizací

Někdy je potřeba si nahrát telefonní hovor. Ať jsou pro to jakékoliv důvody, nahrávání hovorů občas přijde vhod a je škoda, že to telefony s Androidem stále neumí v základu. To se však zřejmě brzy změní a druhou stranu při volání budete moci nahrát přímo z aplikace od Googlu. Doposud se o tuto funkci staraly aplikace třetích stran a fungují také spolehlivě. Část uživatelů však po takovém vylepšení touží už dlouho.

Android nahravani hovoru
Aplikace hovorů na Androidu by měla již brzy dostat funkci nahrávání hovorů

Před nedávnem jsme vás informovali, že Google tuto drobnou vychytávku bude implementovat do své telefonní aplikace. V posledních dnech se vývojářům z XDA podařilo objevit a zprovoznit kód funkce nahrávání hovorů. Přímo při hovoru se tak v uživatelském rozhraní objeví drobné tlačítko, které spustí rekordér a následně značí aktivní záznam. Výsledek si budete moct přehrát ihned po hovoru a nabízí se také možnost uložení.

Native Call Recorder Android
Nativní aplikace Androidu pro volání se dočká podpory nahrávání hovorů. První jej možná dostane Xiaomi.

Kvůli různým předpisům a zákonům se na obrazovce objeví notifikace, která uživatele upozorňuje, že bude odpovědný za nahrávání hovorů. Protistrana navíc uslyší výrok oznamující aktivní nahrávání. V aplikaci se sice tento kód objevil a plnému nasazení této funkce tedy nic nebrání. V Evropě se nejspíš dočkáme první implementace na telefonech Xiaomi, které mají nativní aplikaci od Google v tomto regionu používat. Následovat by měly Pixely od Googlu a připojí se zřejmě i zbytek výrobců.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.

12 komentářů

 1. Marek Studnicka

  Kéž by to bylo-jedná se o praktickou věc.

 2. Pípání… Varování…, no, nic pro mě. Ale alespoň něco.

 3. A Lumie nahrávají bez omezení a integrovaně už několik let.. 😂

  • Takže nahrávání hovorů je jen dalším hřebíkem do rakve Lumie… Co ještě Lumie umí a Android ne?

  • Lumie uměly spoustu věcí, co Android ne. A můžu říci, že kdybych si měl vybrat mezi Galaxy S10, co teď mám a Lumií 950 XL, kde by byl pořád podporovaný systém, beru tu Lumii. Třeba jen HAAC mikrofony jsou obrovská výhoda. V MS by zasloužili nakopat, že to odpískali… Mobilní trh by potřeboval konkurenci jako prase drbání.

  • V MS by zasloužili nakopat, že to odpískali…

   MS je ale porad spolecnost s cilem vydelavat penize. Takze odpiskat projekt, ktery uz jim nekolik let prodelaval, fakt neni nic, za co by si zaslouzili nakopat.

  • HAAC je ale HW. Původně teda s tím přišla Nokia.

  • Souhlas s tim, ze Windows Phone umel ve sve dobe nektere veci, ktere jine systemy ne, ale MS vsechny tyhle vychytavky bravurne zazdil, takze nakonec z Windows 10 Mobile byl paskvil, ktery nicim moc nevycnival.

  • souhlasim, kdyz jsem byl donucenej prejit z Windows na Android, tak jsem byl dost prekvapenej, co ten system i do dneska neumi :-(
   WP8 byl, z myho pohledu, vybornej system
   W10M byl takovej.. no… ale Eli.Wallace, kdybych mohl, tak radsi W10M, nez Android :-)

  • Pevne doufam, ze nekdy jeste neco Microsoft vymysli. Na hony lepsi nez Android nebo iOS.

  • ved koncom roka bude skladaci mobil, tak uvidime

  • Vymyslet může. Ale to je asi tak vše, co může.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).