Domů » Bleskovky » Android by měl brzy nabídnout snadné nahrávání hovorů. Vyřeší to aktualizací

Android by měl brzy nabídnout snadné nahrávání hovorů. Vyřeší to aktualizací

Někdy je potřeba si nahrát telefonní hovor. Ať jsou pro to jakékoliv důvody, nahrávání hovorů občas přijde vhod a je škoda, že to telefony s Androidem stále neumí v základu. To se však zřejmě brzy změní a druhou stranu při volání budete moci nahrát přímo z aplikace od Googlu. Doposud se o tuto funkci staraly aplikace třetích stran a fungují také spolehlivě. Část uživatelů však po takovém vylepšení touží už dlouho.

Android nahravani hovoru
Aplikace hovorů na Androidu by měla již brzy dostat funkci nahrávání hovorů

Před nedávnem jsme vás informovali, že Google tuto drobnou vychytávku bude implementovat do své telefonní aplikace. V posledních dnech se vývojářům z XDA podařilo objevit a zprovoznit kód funkce nahrávání hovorů. Přímo při hovoru se tak v uživatelském rozhraní objeví drobné tlačítko, které spustí rekordér a následně značí aktivní záznam. Výsledek si budete moct přehrát ihned po hovoru a nabízí se také možnost uložení.

Native Call Recorder Android
Nativní aplikace Androidu pro volání se dočká podpory nahrávání hovorů. První jej možná dostane Xiaomi.

Kvůli různým předpisům a zákonům se na obrazovce objeví notifikace, která uživatele upozorňuje, že bude odpovědný za nahrávání hovorů. Protistrana navíc uslyší výrok oznamující aktivní nahrávání. V aplikaci se sice tento kód objevil a plnému nasazení této funkce tedy nic nebrání. V Evropě se nejspíš dočkáme první implementace na telefonech Xiaomi, které mají nativní aplikaci od Google v tomto regionu používat. Následovat by měly Pixely od Googlu a připojí se zřejmě i zbytek výrobců.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments