Domů » Bleskovky » Skvělá zpráva: telefonní aplikace Googlu se po letech naučí nahrávat hovory

Skvělá zpráva: telefonní aplikace Googlu se po letech naučí nahrávat hovory

Google údajně plánuje přidat do své telefonní aplikace novinku v podobě nahrávání telefonních hovorů. Prozrazuje to kód nalezený v nejnovější verzi s číslem 43.0.289191107, podle kterého by se mělo tlačítko objevit během spojeného hovoru.

Telefonní aplikace od Google je předinstalovaná na telefonech Google Pixel a také na smartphonech zařazených do programu Android One. V Evropě ji najdeme i na telefonech značky Xiaomi, dokonce se spekuluje, že nová funkce má být dostupná právě na nich.

calling hovor girl zena pexels
Ilustrační obrázek

Nahrávání hovorů má zajišťovat oficiální API, které by mělo být otevřené i aplikacím třetích stran. Nutno podotknout, že přítomnost této funkce v telefonní aplikaci automaticky neznamená, že si ji budeme moci užit i my; její zavedení by mohlo být v rozporu s některými zákony a nařízeními. Aplikace tak nakonec zřejmě bude muset oznamovat druhé straně, že je hovor nahráván.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Marek Studnicka

    Nahrát hovor je praktická věc!!!Potřebuji domluvit schůzku,další potřebné info obecně a nemusím tahat někde tužku,papír s tím-počkej,já si to napíšu!Fungovalo to a dobře,že to bude opět fungovat do budoucna!!!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).