Domů » Bleskovky » Android Auto: Odpověď Googlu na Apple CarPlay

Android Auto: Odpověď Googlu na Apple CarPlay

Google zúročil své členství v Open Automotive Alliance a představil Android Auto, plaftormu, která má zajistit řidiči bezpečnou jízdu autem prošpikovanou mobilními technologiemi, aniž by uživatel musel uchopit telefon do ruky. Stačí jej připojit kabelem k automobilu a veškerá komunikace probíhá na displeji palubní desky.

  

V podstatě se jedná o jakousi obdobu Apple CarPlay, pochopitelně se všemi funkcemi, které se od této platformy očekávají – ovládání hudby, vyřizování komunikace a pochopitelně také navigační funkce. Demonstraci této novinky Google provedl v kokpitu vozu přímo na pódiu, ovládání probíhá dotykem displeje a rovněž hlasovými povely.

    

Google dnes uvolnil Android Auto SDK pro tvůrce aplikací třetích stran pro tuto platformu a rovněž představil 40 nových členů Open Automotive Alliance, mezi kterými nechybí ani Škoda Auto. První podporované automobily přijdou ještě v letošním roce, podmínkou pro používání platformy Android Auto je smartphone se systémem Android „L“.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentáře

 1. Rezza (neregistrovaný)

  Taky budou jako CarPlay používat ve spod QNX od BlackBerry? ;-)

  • Velda (neregistrovaný)

   Tak snad si nemyslíš, že by to celé řídil Android. :-) To by byl nový adrenalinový sport. :-)

 2. kraken (neregistrovaný)

  Hlavne nech sa do toho nesere Samsung :-)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *