Cena:

Android a iOS bychom mohli předběhnout do 300 let, vtipkoval šéf Huawei

Ren Zhengfei CEO Huawei

Zakladatel a šéf společnosti Huawei Ren Zhengfei na sebe upozornil v nedávném rozhovoru pro čínský magazín Dragon, v němž se humorně vyjádřil na adresu konkurence v podobě Googlu a Applu. Mimo jiné se totiž rozpovídal na téma operačních systémů. Podle něj si zákazníci po celém světe zvykli používat zařízení s Androidem či iOS, čemuž odpovídají celosvětově vysoká prodejní čísla.

Ren Zhengfei CEO Huawei
Šéf společnosti Huawei Ren Zhengfei

Čínský výrobce má tak před sebou nelehký úkol, pokud by se v budoucnu chtěl prosadit s vlastním řešením. „Huawei se do klání operačních systémů zapojil příliš pozdě. K pokoření Androidu a Applu bychom potřebovali velké množství času, ale do 300 bychom to snad stihli,“ zavtipkoval na adresu konkurence Zhengfei.

Tip: Huawei má náhradu za Google Mapy. Do AppGallery přibyla populární bezplatná navigace

Pro úplnost dodejme, že Huawei v minulém roce představil vlastní operační systém Harmony OS (Hongmeng OS), který by se však do chytrých telefonů dostal pouze za předpokladu, že by výrobce nemohl používat Android.

Autor článku
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.