Domů » Bleskovky » Android a iOS bychom mohli předběhnout do 300 let, vtipkoval šéf Huawei

Android a iOS bychom mohli předběhnout do 300 let, vtipkoval šéf Huawei

Zakladatel a šéf společnosti Huawei Ren Zhengfei na sebe upozornil v nedávném rozhovoru pro čínský magazín Dragon, v němž se humorně vyjádřil na adresu konkurence v podobě Googlu a Applu. Mimo jiné se totiž rozpovídal na téma operačních systémů. Podle něj si zákazníci po celém světe zvykli používat zařízení s Androidem či iOS, čemuž odpovídají celosvětově vysoká prodejní čísla.

Ren Zhengfei CEO Huawei
Šéf společnosti Huawei Ren Zhengfei

Čínský výrobce má tak před sebou nelehký úkol, pokud by se v budoucnu chtěl prosadit s vlastním řešením. „Huawei se do klání operačních systémů zapojil příliš pozdě. K pokoření Androidu a Applu bychom potřebovali velké množství času, ale do 300 bychom to snad stihli,“ zavtipkoval na adresu konkurence Zhengfei.

Tip: Huawei má náhradu za Google Mapy. Do AppGallery přibyla populární bezplatná navigace

Pro úplnost dodejme, že Huawei v minulém roce představil vlastní operační systém Harmony OS (Hongmeng OS), který by se však do chytrých telefonů dostal pouze za předpokladu, že by výrobce nemohl používat Android.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

15 komentářů

 1. Raději ať zůstanou u Androidu a domluví to s Googlem.

  • Já naopak jsem pro, ať jim to Google nedovolí a nasadí si ten jejich vlastní rádoby systém a úplně shoří, komouši čínští. Od vypuknutí koronaviru jsem alergický na jakékoli čínské věci řízené vládou (tj. i firmy), kterou Huawei je – státní firma.

  • Takže všechny čínské firmy příště. Je tak?

  • Schválně běž domů a vyházej všechno, na čem je napsáno „made in china“. Garantuji, že ti toho doma moc nezbyde :D

  • Ono je ,,drobný,, rozdíl mezi vyrobeno Čínou pro západní firmy a vytvořeno Čínou víme? Druhá varianta je velmi často neskutečný odpad.

  • Koronavirus do Číny přivezli Amíci v říjnu 2019 – na mezinárodní armádní hry ve Wu-Chanu. To nevíte?

  • Dobry konspirace, myslel jsem, ze takovyhle blaboly vymysli jen na ta strana na uplne druhy strane.. :D

  • On by se Google domluvil rád, ale americká administrativa mu to nedovolí. O výjimku má už (marně) zažádáno pěkně dlouho. Trump přece nemůže ztratit tvář, i když to stojí miliardy dolarů. On to neplatí…

  • Jediný, koho to stojí miliardy dolarů je Huawei. Proč by na tom mělo prodělávat USA? Uživatelé Huawei stejně aplikace nenakupují, ale kradou a většina z těch zbylých zoufalců přileze škemrat jak pes (rozuměj nainstaluje si google play bokem)

  • Že by proto, že Huawei za každý jeden telefon, který vyrobí s Androidem Googlu zaplatí? A v množství, které Huawei vyrábí, nejde o nezanedbatelnou sumu.

  • A teď běží Huawei na čem ty komediante? :D

  • A když nebude Huawei, tak se stane co? Lidi půjdou a koupí si jinou značku, takže to Google zaplatí někdo jiný (Samsung, Xiaomi apod). Huawei vskutku opravdu nikdo nepotřebuje. V současnosti právě naopak – čím ta smrt Huawei bude rychlejší, tim rychleji uživatelé přestoupí ke konkurenci.

  • Je videt ze to vubec nesledujes. Od 2015 podaval Huawei nejvic funkcnich patentu na svete. Vubec nechapes proc tohle vsechno je. 5G bez huawei nespusti vubec,protoze vlastni klicove patenty. 4G je po celem svete z cca 40 procent z technologii a soucastek huawei. Vazne si myslis ze tady jde o ty pindy o smirovani a spionazi?

  • No momentálně se to pěkně potenčilo, protože nemají placené věci od Google v telefonech.

  • Ty si taky dobrej zoufalec.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).