Domů » Bleskovky » Android 4.4 umí nahrávat dění na obrazovce do videa, jak na to?

Android 4.4 umí nahrávat dění na obrazovce do videa, jak na to?

Android 4.4 přichází z další zajímavou funkcí, kterou ocení především vývojáři a recenzenti aplikací. Kromě vytváření screenshotů totiž nově lze i zachytávat dění na obrazovce do videa. Není to ale tak jednoduché jako tvorba obrázku a rozhodně si nevystačíte jen se stisknutím dvou tlačítek.

Abyste mohli nahrávat video, je nutné zařízení připojit k PC, kde máte nainstalovaný Android Debug Bridge (ADB), spustit jej a zadat příkaz $ adb shell screenrecord /sdcard/zaznam.mp4 . K dispozici je i několik dalších parametrů – kompletní přehled najdete na webu Android.com. Maximální délka záznamu je omezena na 3 minuty.


Dá se také očekávat, že se brzy v Google Play objeví první aplikace, které umožní pohodlně nahrávat obsah na displeji bez nutnosti spouštět ADB.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Priscilla (neregistrovaný)
Anonym
Priscilla (neregistrovaný)

Je to pro mě těžké použít ADB nahrávat obrazovku na Android. Líbí se mi víc jednoduchá řešení. Doufám, že si můžete představit aplikace, které lze nahrávat přímo obrazovku. Stejně jako to, co se zde znázorněno.

[odkaz]