Domů » Články » Android 4.4 KitKat: Na jaké novinky a vylepšení se můžeme těšit?

Android 4.4 KitKat: Na jaké novinky a vylepšení se můžeme těšit?

Android 4.4 klepe na dveře a prý bude plný vylepšení. Poskládali jsme dohromady nejrůznější úniky informací a přinášíme vám souhrn klíčových novinek, které v „KitKatu“ zřejmě nebudou chybět.

Aktualizace uživatelského prostředí

Koncepce Androidu 4.4 KitKat je tvořena tak, aby s ní zvládl pracovat i běžný uživatel mobilních zařízení. Nejnovější informace a screenshoty nám nabízejí pohled na průhlednou stavovou lištu s novými ikonami a průhledný navigační panel.


Tip: Stáhněte si ikonky a tapetu z Androidu 4.4 už nyní (odkaz)

Zdroje také uvádí, že Google chystá novinku v oblasti launcherů a to s novým názvem „Google Experience“. Nový launcher zřejmě nabídne neomezený počet domovských obrazovek a také bude zahrnovat samostatnou plochu věnovanou Google Now.

Google rovněž chystá použít pro nový Android 4.4 úplně nové ikony, které mají působit plošším dojmem a vést kompletní design Androidu trochu jiným směrem, rozdílným oproti starším verzím.

Zásadní změnou je odstranění karet s widgety. Karty by měly být s největší pravděpodobností spouštěny podobným způsobem jako u zařízeních se systémem „Gingerbread“.

Změny v Google Now

I Google Now se dočká svých změn. Google do něho vkládá více nadějí a klade větší důraz na to, aby co nejvíce spolupracoval právě s Androidem 4.4 KitKat. Google Now by měl být snadno spustitelný při různých situacích a z libovolného místa, ve kterém se uživatel v zařízení právě nachází.

Tím, že Google Now bude vždy viditelný a k dispozici, se zvýší jeho užitečnost a tento krok je pro Google velmi důležitý. Současná implementace Google Now není zrovna ideální. Aby uživatel Androidu otevřel tuto službu, potřebuje otevřít nové karty, což není úplně ideální řešení.

Nový Obchod Play

Předpokládá se, že společně s Androidem 4.4 Google představí také novou verzi Google Play, která nabídne mírně upravený grafický kabátek včetně odlišného menu.

Nová verze by se měla představit společně s Androidem 4.4, ale bude dostupná i pro starší zařízení s Androidem, minimálně však bude vyžadována verze 4.0 „Ice Cream Sandwich“. Kromě toho Google předpokládá, že rozšíří působení Obchodu Play ve Finsku a Norsku.

Hangouts s integrací SMS a MMS

Android 4.4 KitKat by měl přinést nejžádanější funkci uživatelů Google a Android – Hangouts s podporou SMS a MMS. Některé zahraniční zdroje rovněž informovali, že v nejnovější verzi Androidu bude absence „messenger“ aplikací, které by měl nahradit právě Hangouts.

 

K dispozici by také měla být možnost přidání Google Voice do Hangouts. Od verze 4.4 se očekává, že Google začne spolupracovat s více společnostmi tvořícími mobilní aplikace pro Android, a že je zpřístupní v obchodě Play.

Kdy se dočkáme představení?

Google zatím neoznámil, kdy hodlá Android 4.4 oficiálně představit. Informace však naznačují, že bychom se měli dočkat společně s představením nové generace referenčního telefonu Nexus 5. Ten by měl spatřit světlo světa přesně za týden, tedy v pondělí 28. října. Dočkat bychom se měli černé i bílé varianty.

Nicméně ani informace o tom, že se Android 4.4 poprvé objeví v Nexusu 5, nejsou oficiálně potvrzeny, některé zdroje uvádí, že aktualizace přijde jako první do zařízení Nexus 4, následně Nexus 7 a Nexus 10.

Michael Krahulec

Diskuze k článku

  1. Nevim k cemu tolik domovskych obrazovek…. To uz bude jako v menu aplikaci..,

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).