Domů » Bleskovky » Android 4.3 přinese nové možnosti notifikací pro hardware a aplikace třetích stran

Android 4.3 přinese nové možnosti notifikací pro hardware a aplikace třetích stran

Nedávno uniklá testovací ROM chystaného Androidu 4.3 odhalila několik zajímavých novinek, mezi kterými trochu zapadla změna notifikačního centra. Jak vyplývá ze zkoumání několika nadšenců a z přiložených screenshotů, v nové verzi systému by jej mohly duplikovat, i když zřejmě ne zcela nahradit, aplikace třetích stran. Otevře se tak větší prostor nejen pro vývojáře, ale i pro zkušené uživatele, kteří si budou moci telefon ještě více přizpůsobit svým potřebám.

Podle serveru Android Police, který se zprávou přišel by měly mít k notifikacím pokročilejší přístup nejen aplikace, ale i různé doplňky jako brýle nebo hodinky. Dokážeme si tak v budoucnu představit situaci, kdy pohledem na zápěstí nejen zjistíme, od koho nám přišla zpráva na Facebooku, ale ve spojení s hlasovým ovládáním a vhodným hardwarem na ni dokážeme ve stylu Michaela Knighta i rychle odpovědět.

Nová je i možnost zobrazit historii nofitikací (na obrázku vlevo), kde jsou jasně oddělené aktivní položky od těch neaktivních. Opět se nabízí spojitost například s Google Glass, kdy by mohl telefon ukládat všechny provedené úkony k pozdější kontrole.

Zatím je ale příliš brzy nad podobnými scénáři spekulovat. Jednak není uniklá verze systému finální a za druhé bude rozhodně spolehlivější slyšet přímo z úst zástupců Googlu, čeho vlastně chtějí větším otevřením notifikačního centra dosáhnout.

Miroslav Havlíček

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).