Domů » Bleskovky » Android 4.0 je téměř na 16 % zařízení, 4.1 má necelé procento

Android 4.0 je téměř na 16 % zařízení, 4.1 má necelé procento

Google zveřejnil novou statistiku poměru jednotlivých verzí systému Android napříč zařízeními. Na prvním místě je stále Android ve verzi 2.3.3, který je na více než 60 % všech smartphonů a tabletů. Druhá příčka poměrně těsně patří Androidu 4.0 (15,8 %), který je následován Androidem 2.2 (15,5 %).

Nejnovější verze Androidu 4.1 „Jelly Bean“ má aktuálně podíl 0,8 %, což není až tak špatné číslo, vezmeme-li v potaz, že oficiální cestou je dostupný pouze pro zařízení řady Nexus a Motorolu Xoom.

Zdroj

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

5 komentářů

 1. Trictvrte roku po vydani, no to je vykon…

  • Michal Javůrek

   Určitě by to mohlo být lepší, nicméně i necelé jedno procento ze všech prodaných zařízení taky není zas tak špatný výsledek.

  • Michal Javůrek: To se bavíme v době, kdy je aktuální 4.1….? ummm

  • Pánové na trhu je nespočet zařízení a tady je přesně vidět rozložení low-mid-hiendů.. Ne každý si koupí zařízení za 15k a proto za to nemůže očekávat každý upgrade na nejnovější os, ani by ho nějaká jednojádrová plečka nerozjela, mám SGS3 a teď zkouším JB, rychlost se ještě zvedla, a ty nové featury jsou zajímavé, ale nedokážu si ho například představit na Galaxy ACE mojí přítelkyně, který opravdu stěží zvládá GB..

  • Ja jen srovnavam, kdyz kouknu ze apple umoznuje oficialni upgrade systemu ios 6.0 pro iphone 3gs (coz je pres 3 roky stary device), tak je statistika androidu dosti smesna :-).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).