Analytici: Apple Watch a služby se stanou hlavním zdrojem růstu příjmů Applu, nahradí iPhone

Bankovní společnost Morgan Stanley zveřejnila zajímavou analýzu, podle níž Apple Watch a různé služby překonají v následujících pěti letech růstem iPhony a stanou se tak hlavním zdrojem příjmů Applu.

Apple dlouhodobě spoléhá na iPhony jakožto hlavní oblast, z níž mu narůstají příjmy. Prodeje iPhonů se však nyní trochu zpomalují, zatímco příjmy ze služeb a „ostatního“, což je kategorie, do níž se řadí Apple Watch, narůstají.Nepřehlédněte

iPhony se neprodávají podle očekávání. Apple možná bude zlevňovat

Největší příležitosti spatřují analytici v různých službách, kde má Apple stále velký prostor pro růst. Například Apple Music používá v současnosti pouze 2,9 % uživatelů Apple zařízení, avšak lze zde pozorovat poměrně rychlý růst. Další nadějnou službou je i předplatné iCloudu, o nějž zájem roste taktéž, což dokládá stavba dvou nových velkých datacenter v Číně. Prostor pro zlepšení by byl i u Apple Pay, které je na klíčovém americkém trhu dostupné stále jen zhruba u poloviny prodejců a míra jeho využívání proto není nikterak úchvatná.Nepřehlédněte

Apple loni prodal více chytrých hodinek než veškerá konkurence dohromady

V závěrečném shrnutí analytici Morgan Stanley předpovídají, že v roce 2022 budou služby a „jiné“ kombinovaně generovat už 86 % z celkového růstu příjmů Applu. V konkrétních číslech pak společnost odhaduje, že do konce roku 2023 budou dvě zmiňované kategorie generovat příjem okolo 127 miliard amerických dolarů a o rok později dokonce už 142 miliard.

Autor článku
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku