Domů » Bleskovky » Apple loni prodal více chytrých hodinek než veškerá konkurence dohromady

Apple loni prodal více chytrých hodinek než veškerá konkurence dohromady

Trh s nositelnou elektronikou v minulém roce ovládl Apple. Podle nejnovějšího reportu IDC z minulého týdne dokázal v loňském roce prodat celkem 17,7 milionů hodinek Apple Watch, díky čemuž si uzmul 15,3% podíl na trhu. Oproti roku 2016 se v jeho případě jedná o 55,9% nárůst. Druhé podle IDC skončilo Xiaomi s 15,7 miliony prodaných kusů, třetí Fitbit prodal o 300 tisíc hodinek a náramků méně.

Prodejce Objem zásilek 2017  Podíl na trhu 2017 Objem zásilek 2016 Podíl na trhu 2016 Meziroční změna
Apple 17.7 15.3% 11.3 10.8% 55.9%
Xiaomi 15.7 13.6% 15.7 15.0% -0.3%
Fitbit 15.4 13.3% 22.5 21.5% -31.6%
Garmin 6.3 5.4% 6.3 6.0% -0.8%
Fosill 4.9 4.3% 2.1 2.0% 133.1%
Ostatní 55.5 48.1% 46.6 44.6% 19.1%
Celkem 115.4 100.0% 104.6 100.0% 10.3%

Zajímavá situace nastane v případě, že se z výsledků vyfiltrují náramky a jiná nositelná elektronika, a zůstanou pouze hodinky. V tomto případě drtivě vede Apple s podílem 53,01 procent. Desetinu z celkového množství 33,3 milionů hodinek pak prodal Samsung, následují značky Garmin a Fossil.

Úspěch Apple Watch má na svědomí především povedené čtvrté čtvrtletí, ve kterém se prodalo 8 milionů kusů. Trh s nositelnou elektronikou meziročně vzrostl o 10,3 %, což je citelné zpomalení. Podle analytiků IDC to však nezpůsobuje nedostatečný zájem zákazníků, ale spíše výrobců samotných; Lenovo, LG a několik dalších například zcela vyklidili pozice.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. jelimanekZpralesa

  Hele mám taky jednu statistiku. Kdyz u smartphonu vyfiltrujete vsechny, které nemají FaceID tak má apple drtivou většinu..
  Tahle statistika je fakt neuvěřitelná kravina, hodna deníku Blesk i s nadpisem..

  * Jakože pokud nemá náramek obdelníkový tvar se zaoblenýma hranama, pak nejde o hodinky? :D

 2. Tak po spravach ako: Apple Is Reportedly Cutting Its iPhone X Production Target By 50%…. sa ani necudujem, ze marketingove oddelenie apple pride s nejakou trapnou spravou, ktora bude mat za ulohu vyvolat dojem, aka je apple super najlepsia znacka na svete. Len by ma zaujimalo ci to robite z vlastneho presvedcenia, alebo ste zato skutocne plateny. A pytam sa aj na povahu clankov, ktore pisete o apple, respektive nepisete a zamerne niektore informacie bud nezverejnite, alebo nemozete?

  • Jakub Karásek

   Dobrý den, děkuji za dotazy.
   V psaní článků máme absolutní volnost a nikdo nás nediriguje; ostatně Apple v ČR nespolupracuje s žádnou redakcí. Tato zpráva není výplod marketingového oddělení Apple, ale nezávislé analytické firmy IDC; Apple dosud nikdy prodeje Apple Watch nezveřejnil. Co se týče snížení produkce iPhone X, psali jsme o ní od začátku roku hned několikrát:
   [odkaz]
   [odkaz]
   Buďte ujištěn, že Applu nijak nenadržujeme; minimálně já mám neskonalou radost z každé zprávy, která mu sníží cenu akcií. Ale snažím se psát objektivně, nezaujatě a nikomu nepřidávat, ani neubírat.

  • “minimálně já mám neskonalou radost z každé zprávy, která mu sníží cenu akcií.”

   Tomu hovorím profesionál – moc sa ale pán Karásek počas roka nepotešil

  • Jakub Karásek

   O to více mě vždycky pobaví, když jsem několikrát do roka označen za Apple ovci, nastrčeného jablečného agenta, apod. :)

  • Ja na vasom mieste by som vobec nereagoval. Niektori ludia dospievaju pomalsie, ini vobec :)

  • Jakub, na vychodze máme také porekadlo :

   “ Hutor s hujom , sam ši huj “

   nekomnetovať blbcov

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).