Cena:

Americký Samsung láká na dnešní akci. Příspěvek na Twitter byl opět odeslán z iPhonu

Apple iPhone 12 Pro 025

Samsung na sociálních sítích všemi silami poutá pozornost k dnešnímu představení nových vlajkových lodí řady Galaxy S21. V případě jednoho Tweetu americké pobočky se mu to ale povedlo trochu jinak, než zamýšlel. Pozorné oko si totiž nemohlo nevšimnout, že pod anketou o tom, na co se u novinek sledující těší nejvíce, svítila poznámka „Twitter for iPhone“.

unnamed
Nešťastný Tweet už je sice smazán, ale zůstává zvěčněn na mnoha screenshotech

Přestože Tweet již výrobce smazal, stihl zaznamenat několik desítek komentářů, většinu pochopitelně narážejících právě na původ příspěvku. Samsung se s nechtěným výskytem iPhonu ve svých propagačních aktivitách nesetkává poprvé, v minulosti kvůli jeho používání dokonce žaloval svoji ambasadorku. V roce 2018 se Samsungu povedlo odeslat tweet z iPhonu na promování modelu Galaxy Note 9.

samsung tweet iphone note9
Tweet z roku 2018, který měl promovat Galaxy Note 9, byl rovněž odeslán z iPhonu

Poznámka o tom, z jakého zařízení byl Tweet odeslán, pak zradila i řadu dalších výrobců. Jedním z nich byl například Huawei, a to při svém novoročním přání z roku 2018 nebo v případě své ambasadorky Gal Gadot. Mezi tvůrci obsahu pro sociální sítě bývá iPhone zkrátka často oblíbenější a podobných chyb je velmi snadné se dopustit.

Přesto to zejména v kontextu chystaných vlajkových lodí, které mají být dle výrobce tím nejlepším na trhu, působí úsměvně. Možná už jen dotyčného zaměstnance marketingové agentury omrzel téměř rok starý model Galaxy S20 a jablečný přístroj se chystal odložit hned, jak bude moct sáhnout po zbrusu nové S21. K jeho smůle ale nelze vyloučit, že na stránky výrobce už žádný Tweet neodešle, ani když přehodnotí svojí volbu smartphonu kýženým směrem.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.