Amazon využívá iPadu mini pro propagaci Kindle Fire HD

Když Apple představil tablet iPad mini, ihned se nabízelo srovnání s konkurenčním Nexusem 7 od Asusu. Tento tablet navíc Apple „zneužil“ na své keynote, kde byla zmenšená verze iPadu představena. Neprávem se však zapomnělo na Amazon Kindle Fire HD.

Amazon na to však šel lišácky a na svém webu zveřejnil tabulku, kde své sedmipalcové dítko srovnává s tabletem od Applu a nebojí se útočit na vlastnosti, jež jsou pro konzumaci multimediálního obsahu klíčové. Většina lidí si totiž tablet pořizuje právě kvůli sledování filmů, hraní her a surfování na internetu.

Amazon poukazuje na fakt, že jeho Kindle Fire HD má lepší displej s jemnějším rozlišením. Jak napovídá název zařízení, zobrazovací plocha Kindle Fire má totiž HD rozlišení (1280 x 720 px), zatímco iPad mini pouze SD (1024 x 768 px). Kindle Fire HD se tedy dostal na hodnotu 216 ppi, iPad pouze na 163 ppi. Amazon poukazuje i na kvalitu svých reproduktorů a především znatelně nižší cenu. Už teď je jasné, že právě tyto tři tablety mezi sebou budou svádět poměrně výrazný souboj a uvidíme, kdo se nakonec stane favoritem. Bude to iPad mini, Kindle Fire HD nebo oblíbený Nexus 7, který se předevčírem dočkal i 32GB varianty s podporou datových přenosů.

Zdroj

Autor článku
Miroslav Václavík
image/svg+xml
+

Kapitoly článku