Domů » Bleskovky » Amazon se naučil česky, k dispozici je i nová Fire TV

Amazon se naučil česky, k dispozici je i nová Fire TV

Známý internetový obchod Amazon již delší dobu působí i v německé jazykové mutaci Amazon.de, která zhruba před rokem začala nabízet u zboží nad 39 EUR poštovné zdarma i do České republiky.

Jazyk můžete změnit po kliknutí na ikonku zeměkoule v pravé horní části obrazovky.

Společnost se nyní evidentně rozhodla zvýšit svou popularitu na českém trhu a tak přeložila velkou část webu do češtiny. V české lokalizaci je k dispozici aktuálně navigace, sekce Můj účet, většina nápovědy, potvrzení objednávek a miliony názvů produktů. Česky prý navíc nově umí i podpora a to včetně emailové a telefonní komunikace. Ostatní doposud nepřeložené části prý budou lokalizovány v blízké budoucnosti.

Současně s lokalizací Amazon také začal ve více než 100 zemích včetně ČR prodávat staronovou variantu své „chytré krabičky“ Fire TV. Basic Edition, jak je tato novinka nazývána, je v podstatě druhá generace Fire TV s odstraněnou asistentkou Alexou (a také bez příslušného tlačítka a mikrofonu). Hlasová asistentka je totiž dostupná pouze na omezeném počtu trhů.

Fire TV Basic Edition umí přehrávat Full HD obsah ze služeb jako je YouTube, Netlfix či Amazon Prime Video a k dispozici jsou také různé další hry a aplikace. Zařízení je poháněno čtyřjádrovým procesorem a k dispozici je 1GB RAM.

Přímo z Amazonu je možné Fire TV pořídit za necelých 50 USD, což je asi 1 100 Kč. Poštovné je samozřejmě zdarma.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Diskuze k článku

  1. Ceny v eurech mne fakt nezajímají.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).