Domů » Bleskovky » Amazon Prime Video už „naladíte“ i v Česku. Startovací cena je velmi příznivá

Amazon Prime Video už „naladíte“ i v Česku. Startovací cena je velmi příznivá

Streamovací služby se u českých uživatelů stávají čím dál oblíbenější. Není tomu tak dávno, co pro nás byla zpřístupněna služba Netflix, nyní se k poskytovatelům videoobsahu přidává také Amazon s jeho službou Prime Video. Ten včera rozšířil svou službu do dalších 200 zemí světa, té naší nevyjímaje. Amazon chce především konkurovat cenou, ta je pro první půlrok užívání velmi příznivá.

primevideo

Za první půlrok zaplatíte totiž pouze 2,99 eura (asi 81 Kč) měsíčně. Po půl roce užívání se cena zvýší na 5,99 eura (asi 162 Kč) měsíčně. Pokud si nejste využitím služby definitivně jisti, pak pro vás Amazon přichystal také týdenní zkušební dobu. Jedinou nevýhodou služby Prime by snad mohlo být pouze méně dostupného obsahu, to by se ale časem mohlo zlepšit. Prozatím také nevíme, zda budou dostupny i české titulky či nikoli, český dabing zatím zcela chybí. Služby můžete využít také na operačních systémech Android a iOS, aplikace je pak nabízena zdarma.

‎Amazon Prime Video
Cena: zdarma+
Amazon Prime Video
Cena: zdarma

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

8 komentářů

 1. Větu „Za první půlrok zaplatíte totiž pouze 2,99 eura (asi 81 Kč).“ bych upravil tak, aby bylo jasné, že je to cena za měsíc. Takhle to může vypadat, že je to cena za celý půl rok.

 2. Je to měsíčně a nikoliv za půlrok. Navíc vložený obrázek ukazuje cenu v USD, ale článek mluví o EUR. Jak to teda je správně?

  • Lukáš Čambala

   Dobrý den, Amazon, podobně jako mnoho dalších amerických firem (například i Apple) využívá stejný přepočet jak pro Ameriku, tak i Evropu, proto jsou ceny „totožné“.

 3. Zkusil jsem trial a bohuzel krome The Man in The High Castle nic extra. Predplatim na druhou serii. A ano, prvni dil Grand Tour byl velkolepy :). Ale jinak proste proti NetFlixu slabota. Aplikace na PS4 celkem spatna, vecne hlasi chybu, ovladani o nicem. A ten bordel na koleckach, jestli mimo USA je to Prime Video nebo Amazon Video a kdyz ma clovek vice uctu Amazonu v ruznych zemich, ktery se vlastne bere…

  • A doprcic, dnes zacina druha sezona. Kazdopadne podarilo se to nekomu za ty prachy rozjet mimo US? Me to pise, ze mimo US ne…

   • Aha, uz chapu. Z Chrome si z nejakeho duvodu mysli, ze jsem v US (proxy nemam) a proto me nuti jit na Amazon Prime Video, z Qupzilly jsem mimo US. Nechapu…

   • Tak jeste jinak – nejak je to zavisle na uctu Amazonu, takze me to porad tlaci US ucet a tedy $8.99 a hlavne dneska me konci free trial a stejne to pise, ze druha serie je nedostupna v me lokaci. Ach jo.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).