Domů » Bleskovky » Alza otevírá v Holešovicích plně vybavený koutek pro YouTubery, vstup je zdarma

Alza otevírá v Holešovicích plně vybavený koutek pro YouTubery, vstup je zdarma

Alza otevírá ve svém showroomu v Praze 7 Holešovicích profesionálně vybavené foto-video studio. V proskleném koutku mohou zájemci fotit elektronická zařízení nebo natáčet videa, recenze a rozhovory. Služba je dostupná zcela zdarma, Alza tak prý chce pomoci kreativcům, kteří pro svou tvorbu nemají vhodné podmínky.

Koutek s nápisem „YouTuber“ vybavila Alza zrcadlovkou značky Canon EOS 80D s objektivem 18-135, grafickým monitorem Eizo, notebookem, studiovými světly, stolem optimalizovaným pro natáčení a speciálním křeslem. Nechybí dokonce ani klimatizace a rolety s jednobarevným pozadím, které lze měnit podle potřeb natáčejícího. Studio má rozměry  3,3 x 5 m a nachází se v pravé části showroomu od hlavního vchodu z ulice Jateční.

Veškeré doplňující informace k provozu získají zájemci v showroomu na Informacích, na vyžádání s obsluhou vybavení studia prý dokonce pomůže i personál. V rámci pilotního provozu se návštěvníci zatím nemusí nikde hlásit, stačí rovnou přijít. Pokud budou některé časové sloty příliš exponovány, firma je dle svých slov připravena spustit rezervační systém. V přípravě je i další rozšíření služeb.

Youtubeři se těší i v České republice velké oblibě. Zdaleka ne všichni ale produkují videa v „koukatelné“ kvalitě, což chce Alza tímto koutkem změnit. Určitě se jedná o zajímavou nabídku pro začínající YouTubery, kteří zatím nemají dostatek financí pro nákup kvalitního vybavení.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

10 komentářů

 1. Koukám, že ten jejich slavný krok opustit heureku asi nebyl tak dobrý nápad, že se od té doby snaží kde mohou. :)

  • možná to ani tak špatný krok nebyl. Většina lidí na heurece ani nedoschroluje k těm nejdražším cenám, a jinde se Alza ani neobjevovala…..

  • Taky pravda. :)

 2. Dobrá aktivita, palec nahoru.

 3. Problém většiny youtuberů neni v kvalitě videa, ale v kvalitě obsahu :-D

 4. Tak to je dobrej nesmysl :D kam ten svět spěje…?

  • Hele Jardo, kolik ti je? Já jen, že jsi tak vyplesklý z něčeho, co jsme tu měli dávno a dávno, aneb Novácký Vox populi. Jenom není médiem plošné vysílání, ale internet.
   Tak jaké „kam svět spěje“, když tam očividně dospěl před 20ti lety?

 5. Asi jsem na to moc stará, abych to pochopila :D

  • No spíše mimo proud, v ČR jsme přeci jen dost pozadu a na okraji. Ale ve světě videoblogy rostou a výrazně promlouvají do popkultury. Jsme zkrátka v postTV době no.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).