Domů » Bleskovky » Alcatel začal prodávat vylepšenou verzi levných modelů U5 3G a U5 HD

Alcatel začal prodávat vylepšenou verzi levných modelů U5 3G a U5 HD

Společnost TCL Communication uvedla na český a slovenský trh vylepšené verze svých dostupných smartphonů Alcatel U5 3G a Alcatel U5 HD.

Alcatel U5 3G Premium

Tento pětipalcový smartphone je určen těm, kteří se seznamují s operačním systémem Android a vhodný je též pro děti. Nabízí základní výbavu a poměrně povedený design. Aktualizovaná verze Premium disponuje 16GB vnitřní paměti, kterou lze rozšířit až o dalších 128 GB díky slotu na micro SD kartu. Chod telefonu zajišťuje čtyřjádrový procesor s taktem 1,3 GHz na jádro v kombinaci s 1GB RAM.

Alcatel U5 HD Premium

Model U5 HD Premium přidává podporu rychlého LTE připojení. Vybaven je stejně jako levnější model 5″ IPS displejem, ovšem nabídne lepší rozlišení HD 720p. Obsahuje taktéž 16GB interní úložiště, které lze opět rozšířit microSD kartou o velikosti až 128 GB. Díky čtyřjádrovému procesoru a 2GB RAM zvládne telefon bez větších problémů i hraní méně náročných her nebo streamování videí.

V telefonu je možné aktivovat také režim Easy Mode vhodný například pro děti či seniory. Ten zobrazí na displeji zjednodušené menu a umožní rychlý přístup k základním aplikacím.

V ČR a SR se Alcatel U5 3G Premium prodává ve zlaté barvě s černým předním panelem za 2199 Kč, resp. 84,99 eur včetně DPH.

Cena Alcatel U5 HD Premium pak činí 3199 Kč, resp. 119,99 eur včetně DPH a telefon je k dispozici ve zlaté barvě s bílým předním panelem a metalicky černé barvě s černým předním panelem.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).