Domů » Bleskovky » Alcatel poodhalil plány na tento rok: podlouhlé displeje nasadí i do nejlevnějších modelů

Alcatel poodhalil plány na tento rok: podlouhlé displeje nasadí i do nejlevnějších modelů

Značka Alcatel na veletrhu CES 2018 poodhalila své plány v mobilním byznysu a portfolio smartphonů pro letošní rok. Společnost plánuje do několika měsíců uvést smartphony se zcela novým designem, jejichž poznávacím znamením by měl být poměr stran displeje 18:9 ve všech třídách, nejen u té nejvyšší.

Smartphony plánuje Alcatel rozčlenit do celkem tří produktových řad, přičemž prioritou dle společnosti bude přenesení designu vlajkových lodí i na levné modely.


Zmiňované displeje 18:9 značka nazývá „Alcatel full view display“ a plošné nasazení si může firma dovolit pravděpodobně proto, že mateřská společnost TCL patří mezi tři největší výrobce LCD na světě.

Jak již bylo řečeno na začátku, nabídku značky Alcatel pro rok 2018 lze rozdělit do tří řad, přičemž každá logicky reprezentuje jinou cenovou úroveň:

Alcatel 5

Řada Alcatel 5 nabídne ty nejlepší technologie a funkce, jaké má společnost k dispozici. Chybět nebude údajně ani velká výdrž baterie, odemykání obličejem či kvalitní fotoaparát. I u své vlajkové řady ale plánuje Alcatel konkurovat zejména cenou.

Alcatel 3

Střední třída Alcatel 3 bude charakteristická telefony s duálním fotoaparátem a velkým displejem. Značka slibuje i „vysoké rozlišení“, ale těžko říct, jestli lze v této řadě počítat s rozlišením nad Full HD, asi spíše ne.

Alcatel 1

Alcatel 1 pak bude obsahovat nejlevnější a nejméně vybavené smartphony výrobce, nicméně slibován je i zde důraz na design a použití obrazovek s poměrem stran 18:9.

Konkrétní parametry jednotlivých modelů budou představeny na MWC v Barceloně, který se koná na přelomu února a března.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Diskuze k článku

  1. Ať si podlouhlé displeje nasadí kam chtějí, pro mne zůstává ideálem 4:3 a zkousl jsem 16:9 – na video na telefonu nekoukám.

    18:9 je divná móda…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).