Alcatel OT986: Dual-core Android s 4,5″ displejem

Po delší odmlce společnost Alcatel představila svůj další smartphone s operačním systémem Android. Novinka nese označení OT986 a dle zveřejněných parametrů nepochybně zaujme mnoho příznivců mobilní elektroniky. Čelní straně dominuje dotykový IPS displej s úhlopříčkou 4,5″ a rozlišením 720 x 1280 pixelů. O svižný chod systému a aplikací se postará dvoujádrový procesor (TI OMAP 4460) s taktem 1,5 GHz a 1 GB operační paměti. Další výbava zahrnuje 8 GB interní paměti, 5Mpx fotoaparát s LED diodou, přední 2Mpx kamerku pro videohovory a podporu HSPA+.

   

Smartphone běží na operačním systému Android v aktuální verzi 4.0. Výrobce se zřejmě inspiroval u modelu Samsung Galaxy Nexus a systémová tlačítka umístil přímo na displej telefonu. Alcatel OT986 se zprvu objeví na pultech čínských prodejců a postupem času má doputovat i na starý kontinent, kde by jeho cena měla činit 250 EUR (zhruba 6 400,- Kč). Dostupná má být i levnější varianta, která bude mít pouze 4 GB interní paměti a procesor s nižší taktovací frekvencí (1,2 GHz). Jaký je váš názor na novinku od Alcatelu? Má šanci na úspěch, nebo zapadne v šedi konkurence?

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku