Alcatel OneTouch T10: Super levný tablet s Androidem 4.0

Společnost Alcatel oznámila příchod svého dalšího tabletu OneTouch T10. Ten by měl nové zákazníky nalákat na velice příznivou cenu, se kterou bude spjatá i tomu odpovídající výbava. Novinka disponuje sedmipalcovým TFT displejem s poměrně nízkým rozlišením 800 x 480 pixelů (WVGA). Chod systému a aplikací bude mít na starosti jednojádrový procesor Rockchip 2918 (ARM Cortex-A8) s taktem 1 GHz, který doplní rovný 1 GB operační paměti (DDR3). Pro uživatelská data je k dispozici interní úložiště s kapacitou 4 GB, které půjde dále rozšířit za pomoci slotu na paměťové microSD karty (až 32 GB).

V další výbavě nalezneme přední kamerku s dnes již archaickým rozlišením 0,3 Mpx, Wi-Fi (802.11n), 3,5mm audio výstup, microUSB port a mini HDMI konektor. Jako operační systém poslouží Android ve verzi 4.0. Zda se budoucí zákazníci dočkají i aktualizace na verzi systému 4.1 zatím nevíme. Do 340 gramů vážícího zařízení výrobce integroval Li-Ion akumulátor s kapacitou 3 000 mAh, který by měl postačit na (pouhé) 4 hodiny nepřetržitého provozu či 120 hodin v pohotovostním režimu. Alcatel OneTouch T10 bude dostupný na území USA i Evropy a to za cenu 130 EUR (zhruba 3200 Kč). Prodejní úspěchy výše zmíněného zařízení si netroufám odhadovat, nicméně v záplavě asijské konkurence to jistě nebude mít lehké.

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku