Domů » Bleskovky » Alcatel OneTouch Idol X+: Dual SIM s osmijádrovým procesorem se začal prodávat v ČR

Alcatel OneTouch Idol X+: Dual SIM s osmijádrovým procesorem se začal prodávat v ČR

Značka Alcatel OneTouch uvedla na český a slovenský trh nový smartphone Idol X+, který se stává novou vlajkovou lodí této značky. Nástupce předchozího modelu Idol X si ponechal sloty na dvě SIM karty, pětipalcový Full HD IPS displej, 2 GB paměti RAM a 13,1Mpx fotoaparát.

 
Alcatel OneTouch Idol X+ na oficiálních snímcích

Vylepšený Idol X+ nabízí oproti předchůdci osmijádrový procesor od MediaTeku (MT6592) s frekvencí 2 GHz, který doplňují 2 GB RAM. Pro ukládání dat je připraveno 32 GB paměti, ze kterých je uživatelsky přístupných 28,3 GB. Slot na pam. karty chybí. Kapacita baterie byla navýšena na 2500 mAh.


Na obou SIM kartách najdeme podporu pro GSM a 3G/HSDPA, s LTE už ale nepočítejme, stejně jako s NFC. Potěší naopak přítomnost FM rádia. Celkové rozměry telefonu jsou 140,4 x 69,1 x 8,1 mm, hmotnost je rovných 130 gramů. V základním balení bude výrobce dodávat prémiová sluchátka značky JBL. Model Idol X+ se v Česku a na Slovensku prodá od včerejšího dne v černé a bílé variantě za doporučenou cenu 8 990 Kč, respektive 326,90 eur s DPH.

Padl vám tento nový král dual SIM telefonů do oka? Podívejte se, kde jej nabízejí za nejlepší cenu!

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.