Alcatel One Touch Idol X odhalen: Další z řady pětipalcových fullHD telefonů

Kdysi dávno býval tehdy francouzský Alcatel velmi populárním výrobcem mobilních telefonů, poté se po něm ale slehla zem a vzkřísila ho až čínská společnost TCL, jež se nyní snaží navrátit značce někdejší úspěch. Jedním ze zařízení, které má Alcatelu pomoct na vrchol, je i nově představený One Touch Idol X, jenž se se svou výbavou může směle řadit po bok vrcholných modelů zavedenějších značek. Jak velí trendy pro letošní rok, i nový model Alcatelu se bude honosit pětipalcovým displejem s fullHD rozlišením. Srdcem telefonu se stane čtyřjádrový procesor na frekvenci 1,2 GHz, jemuž bude sekundovat operační paměť o dosud neznámé kapacitě. Dá se ale předpokládat, že tato hodnota se ustálí na 2 GB, tak, jako u téměř veškeré ostatní konkurence. Podle výrobce se One Touch Idol X bude honosit 13Mpx fotoaparátem, nápis na zadní straně na odhaleném renderu však tvrdí, že rozlišení je „pouze“ 8 megapixelů. Z toho vyplývá, že skutečnost se nejspíše bude lišit podle trhu, pro které budou konkrétní zařízení určena.

Jako operační systém byl zvolen Android ve verzi 4.2 „Jelly Bean“ a ten bude spolu s dalšími daty zabírat místo v 16GB interním úložišti. Komu se tato hodnota zdá nízká, bude mít možnost si paměť rozšířit pomocí paměťových karet. Zklamáním je kapacita baterie, která na úkor tloušťky pouze 7,2 mm nabídne kapacitu jen 2000 mAh. To je již dávno překonaná hodnota a o výdrž telefonu máme velké obavy. Cena zatím nebyla stanovena, nicméně bude-li Alcatel chtít na trhu vedle smartphonů zavedenějších výrobců uspět, bude muset zvolit velmi agresivní cenovou politiku. Dostupnost zařízení je odhadována na červenec a není vyloučeno, že se dočkáme i oficiální české distribuce.

-

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku