Alcatel One Touch Idol 6030D: Dvě SIM karty, příjemná cena a tloušťka 7,9 mm

Alcatel uvedl na český a slovenský trh první z novinek představených na letošním veletrhu MWC v Barceloně. Jde o model One Touch Idol 6030D – tenký smartphone, který se zařadil s profilem 7,9 mm mezi nejtenčí zařízení ve své kategorii. Příjemná je také hmotnost 110 gramů včetně akumulátoru. Telefon je vybavený systémem Android 4.1 a nechybí mu ani podpora pro dvě SIM karty. Novinka se prodává od včerejšího dne ve stříbrné a břidlicově šedé variantě za doporučenou cenu 7 990 Kč.

   
Tenký Alcatel se slotem na dvě microSIM karty je k dispozici ve dvou barevných variantách

IPS Displej má úhlopříčku 4,7″ a qHD rozlišení (540 x 960 px), proti poškrábání jej chrání sklo Dragontrail. Hnacím motorem se stal dual-core procesor s taktem 1 GHz pro každé jádro, kterému sekunduje 1 GB operační paměti RAM. Vnitřní paměť má kapacitu 16 GB a uživatelsky přístupných je zhruba 13,3 GB. Slot na paměťové karty bohužel chybí.

Alcatel OT-6030D Idol lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Bojíme se akumulátoru; 1800 mAh není u dual SIM telefonu příliš dostačující parametr a výdrž tedy zřejmě nebude příliš silnou stránkou telefonu.

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku