Sledujte nás na YouTube

Alcatel chystá nadupaný smartphone s Quad HD displejem a čtyřjádrovým MediaTekem

V GFXBenchmarku se objevily informace o chystaném smartphonu od Alcatelu, který by se měl stát vlajkovou lodí tohoto čínského výrobce. Model s označením D820 bude pohánět čtyřjádrový procesor od MediaTeku (MT6595, Cortex A17) s taktem 2 GHz pro každé jádro. Grafickou akceleraci zajistí čip PowerVR s kódovým označením Rogue Han.

Kapacita interního úložiště by měla být 16 GB, uživatelsky přístupných bude zhruba 12 GB. Hodnota operační paměti ukazuje 3 GB. Pro focení bude sloužit 8Mpx fotoaparát (v benchmarku je uvedeno nestandardních 7Mpx) na zadní straně s možností záznamu videa v Ultra HD rozlišení.

Jedním z hlavních lákadel této novinky má být displej s Quad HD rozlišením 1440 x 2560 px. V benchmarku je uvedena úhlopříčka 4,6″ a vyrobit tak „malý“ panel s takto jemným rozlišením by bylo technologicky velmi náročné, proto je možné, že je údaj o úhlopříčce chybný a ve výsledku bude Alcatel One Touch D820 vybavený větším zobrazovačem. Informace o datu představení zatím nemáme k dispozici, ale novinku budeme i nadále pozorně sledovat.

Michal Javůrek

3 komentáře

  1. Jan Pan (neregistrovaný)

    Ha první MediaTek kterej bude možná díky podpoře GPS, GLONASS, Beidou, Galileo & QZSS umět slušně navigovat.

    Těším se na něj

  2. Mannik (neregistrovaný)

    MTK 6595 je osmijádrový s architekturou big.LITTLE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *