Domů » Bleskovky » Alan Wake se vrací. Kultovní herní thriller letos vyjde ve vylepšené verzi

Alan Wake se vrací. Kultovní herní thriller letos vyjde ve vylepšené verzi

Společnost Remedy po několika informačních únicích oficiálně potvrdila přípravy remasterované verze kultovního herního thrilleru Alan Wake z roku 2010. Remaster nabídne přepracovaný model hlavního hrdiny i celkově vylepšené grafické zpracování.

alan wake remastered

Poprvé na PlayStationu

Na pultech obchodů by se hra měla objevit v průběhu letošního podzimu, byť konkrétní datum vydání zatím neznáme. Na PC ji exkluzivně nabídne Epic Games Store, k dispozici však bude rovněž na Xboxu Series S/X a vůbec poprvé (původně šlo o exkluzivitu pro Xbox 360) se objeví také na konzolích od Sony – PS4 a PS5.

Tip: Fanoušci retro her, pozor! Legendární pecky od Nintenda míří na Switch

Vylepšená verze nabídne kompletně přepracovanou vizuální stránku s rozlišením 4K, moderními technologiemi nové generace i kompletně přepracovaným modelem hlavního hrdiny Alana Wakea. Obsah doplní komentář kreativního ředitele a scénáristy Sama Lakea a dvojice příběhových rozšíření The Signal a The Writer. Naopak akčněji střižená odbočka s podtitulem American Nightmare součástí balíčku patrně nebude.

alan wake 2

Alan Wake je psychologický thriller, ve kterém se v roli spisovatele vydáte na americký severozápad ve snaze vypátrat ztracenou manželku.

Dočkáme se pokračování?

Spolupráce se společností Epic není náhodná. V minulém roce totiž studio Remedy uzavřelo právě s Epicem dohodu o vydání dvojice připravovaných her. Jednou z nich by měl být multiplatformní titul s vysokým rozpočtem (na internetu se spekuluje o pokračování Alana Wakea), zatímco druhý projekt by měl být menší, avšak zasazený do stejného vesmíru.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Diskuze k článku

  1. + Dead Space, stará GTA trilogie taky. Nějak se s těmi předělávkami roztrhnul pytel.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).