Domů » Bleskovky » Foxconn potvrzuje 4,7″ a 5,5″ iPhone 6: Větší verze půjde do výroby v srpnu

Foxconn potvrzuje 4,7″ a 5,5″ iPhone 6: Větší verze půjde do výroby v srpnu

Společnost Foxconn před malou chvílí prostřednictvím oficiální tiskové zprávy potvrdila, že bude pro Apple letos vyrábět iPhone 6 ve 4,7″ a 5,5″ variantě. To je poměrně překvapivé odhalení, které přišlo necelé dvě hodiny před chystanou keynote společnosti Apple na WWDC 2014 (více informací).

Foxconn v tiskové zprávě uvádí, že výroba 4,7″ iPhone 6 bude zahájena v červenci, 5,5″ verze obsadí výrobní linky v Číně (Zhengzhou) v srpnu. Zveřejnění těchto informací opět nahrává spekulacím, že bychom se dnes nakonec přece jenom mohli dočkat představení nové generace jablečného telefonu – přece by Apple nedovolil vydat Foxconnu tiskovou zprávu, která odhalí velikosti displejů nových produktů, kdyby dnes iPhone 6 měl zůstat v utajení. Odpověď na tyto otázky budeme znát už dnes večer, tak s námi představování novinek z jablečného světa nezapomeňte sledovat.

Tiskovou zprávu společnosti Foxconn ihned převzala celá řada předních světových serverů (což dodává na důvěryhodnosti), původní text na webu Foxconnu už se nám ale dohledat nepodařilo. Doufejme tedy, že je to pouze z toho důvodu, že jej Foxconn stáhl a nejde jen o dílo nějakého vtipálka.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

19 komentářů

 1. Puczmeloud (neregistrovaný)

  Opět zaručená zpráva Javůrek-style. OMG, kolik je ti Javůrku let? Vyhoďte už někdo toho degena! Kdyby měl být dneska představenej iPhone, tak už se asi nějakou dobu bude vyrábět, aby mohl jít 1-2 týdny po keynote do prodeje. JAKO KAŽDÝ ROK. Smartmanie díky autorům jako je tento DEMENT padá na úroveň Mobilizujeme. Tam si taky ještě včera mysleli, že si někdo nacvičuje keynote s iPhonem a že ho u toho někdo náhodou natočil…

  • Michal Javůrek

   Je mi 32, díky za optání. Co přesně ti na textu nesedí? Text vydala GSMarena, DigiTimes i další servery, ale jen ty s tím máš v komentáři problém. Zkus příště napočítat do deseti a třeba se ti povede méně útočný komentář. Co když dnes Apple nový iPhone vážně představí? S jistotou to neví nikdo, tak doporučuji vychladnout a raději chvíli počkat na ofiko keynote Applu. Pěkný den.

  • Zrovna Michal Javurek patri mezi nejlepší redaktory tohoto webu.Pise velmi kvalitni clanky, je objektivni, pise o všech platformách apod.Obsahove i stylem psani jsou tez v poradku a na dobré urovni.Doufam, ze se kvůli takovému prispevku redaktori nenechaji otrávit a neutecou..Doufam, ze to někdo brzy smaze, uz jen kvůli tem vulgarismum..

  • Boze ty si ale h*up, co kdyby ho opravdu apple predstavil? Tim padem si se pak timhle utocnym komentarem akorat ztrapnil. A vubec neni treba utocit na autora clanku a na jine lidi, nikam to nevede, ja naopak autorum dekuji za kazdy obsah

  • Michal Javůrek

   HTCJIRKA a DR.Y: děkuji vám za komentáře. Otrávit se rozhodně nenechám. Věcnou kritiku si beru k srdci a snažím se s ní pracovat, nikdo nejsme dokonalý. Ale výkřiky od autora prvního komentáře mě nechávají naprosto klidným, s tím se ani nijak pracovat nedá. Jen si někdy říkám, jak by bylo krásné probudit se do dne, kdy budou v diskuzích samí slušně diskutující. Tak třeba v příštím Matrixu :)

   Ještě doplnění: Je možné, že ta tisková zpráva je fake, původní zdroj na webu Foxconnu jsem ji nedohledal. Ale to, že ji převzali DigiTimes a další velké weby zase na důvěryhodnosti dodává.

  • Presne tak, logicky jsou to obcas jen predzvesti, které se nemusi potvrdit.Ale i to patri na weby/do clanku.I to tvori obsah, i to je obsah cenny.

  • fore (neregistrovaný)

   Pro takový sprostý kr*tény jako ty jen IP BAN.

  • To podle me na nej nepomuze.Chtelo by to konat a zacit s komentari jen pro registrovane.

  • Je zbytečné urážet. Pučmeloud se dostatečně shodil svým příspěvkem sám. Psát podobné příspěvky je vždy dvousečná zbraň :-)

  • Ban Cheetah (neregistrovaný)

   Puczmeloud

   Redaktori sm jsou na urovni pana javurka nevyjimaje tohle jen prevzali od ostatnich nechapu pric se tak certis a ohanis se dementyvpokud se ti to nelíbi proc to ctes a komentujes?

  • Opravdu redakce neuvažuje nad povinnou registraci do diskuzi.

   Třeba by to podobné sociopaty jako toho prvního odradilo.

  • ale povodne bola diskusia aj k clankom urcena len registrovanym. po tom redizajne a prestahovani na novu domenu (tusim rok 2012) povolili diskusiu aj neregistrovanym a bol to ocividne krok vedla :(

  • Puczmeloud (neregistrovaný)

   2Javůrek: Keynote is over. Asi není třeba co dodávat. Jestli si myslíš ve svých 32 letech že když někdo převezme kachnu, tak že jí to přidá na důvěryhodnosti, asi by ses měl začít živit něčím jiným. A jestli to píše pod tvým jménem někdo jinej, třeba šéfredaktor, aby se případně moc neztrapnil, tak je celý tento web ztracen. HTCJirkovi a jiným ližkulínům navzdory. Ámen.

  • Sbohem.

  • rarach (neregistrovaný)

   Pucmeloun: Si zamindrákovaných chudák a redakci doporučuji zabanovat jeho IP, ať je klid a neprudí tady. Mimochodem s těmi iPhony to možná pravda bude, hele [odkaz]

 2. Mm Mm Ye Ye (neregistrovaný)

  No, tak podle mě je potvrzení většího displeje krok kupředu. Třeba mě se iPhone 5S designově hrozně líbí ale kvůli většímu displeji a nižší ceně jsem vzal Xperii SP. Pokud bude i6 vypadat jako na už několik dní uniklých obrázcích, okamžitě kupuji.

 3. Super. Apple potřebuje do svých stájí novou krev jako sůl. To přešlapování na místě v době, kdy už byl zájmem trhu jednoznačně potvrzen zájem o +- 5″ zařízení, možná způsobené pietou k Jobsovi a jeho velmi riskantní cestě jednoho modelu, to by mohlo iPhony odsunout na vedlejší kolej..

 4. Ban cheetah (neregistrovaný)

  Koukam na primy prenos a jsem zvedav osibne ale myslim ze novy ip nepredstavi [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).