TOPlist

Akční hra Dead Island 2 vychází již za měsíc. Ve vývoji strávila neskutečných 9 let

dead island 2
  • Nekonečně dlouho očekávaná hra Dead Island 2 vychází 21. dubna 2023
  • Vývojáři to oznámili na Twitteru s tím, že datum vydání o týden uspíšili
  • Humorné je, že původně měla hra dorazit v druhém čtvrtletí 2015

Někdy stačí opravdu hodně dlouho čekat a nakonec se dočkáte. Své o tom ví vydavatelský dům Deep Silver, který v roce 2011 vypustil do světa Dead Island polského studia Techland, akční hru odehrávající se v zombie apokalypse. Nástupce v podobě Dead Island 2 byl oznámen v létě 2014 s tím, že na trh dorazí v polovině roku 2015. Sliby chyby…

Po všemožných peripetiích totiž hra vychází až letos, konkrétně 21. dubna 2023, tedy neuvěřitelných 9 let poté, co byla poprvé představena. Vývojáři to oznámili na svém twitterovém profilu s tím, že vše je kompletně hotovo a k vydání může dojít o týden dříve. Poslední termín vydání byl totiž 28. dubna 2023.

https://twitter.com/deadislandgame/status/1625147886643150852

Dead Island 2 zavede hráče do otevřeného světa měst Los Angeles a San Francisco, kde probíhá zombie apokalypsa. Titul se vyznačuje smyslem pro detail v rámci soubojového systému a množstvím střelných zbraní, ale i těch na blízko, které si můžete dál upravovat a vylepšovat. Dočkají se hráči na platformách PC, Xbox Series X|S i One a PlayStation 5 i 4.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku