Chipolo 1
AirTag o velikosti platební karty? Na CESu jsme objevili tohle skvělé řešení od Chipolo
AirTag o velikosti platební karty? Na CESu jsme objevili tohle skvělé příslušenství.
Cena:

AirTag o velikosti platební karty? Na CESu jsme objevili tohle skvělé řešení od Chipolo

Chipolo 1

Přestože se může zdát, že lokalizační štítky jsou hudbou posledního roku, ve skutečnosti jsou s námi o mnoho déle; například slovinská společnost Chipolo je vyrábí už 9 let. V její nabídce najdete nejen malý puk o velikosti AirTagu, ale také lokalizační štítek o velikosti kreditní karty, na který jsme narazili v Las Vegas na veletrhu CES, kde jej výrobce prezentoval. Nyní si jej můžete předobjednat v druhé generaci s užitečným vylepšením.

Chipolo Card Spot funguje jako AirTag

Slovinská firma přivezla na veletrh CES novou generaci své lokalizační karty, přičemž hlavní novinkou je spolupráce se službou Najít (Find My). Apple totiž na jaře loňského roku otevřel svoji službu i pro produkty třetích stran a Chipolo Card Spot této nabídky využívá. Karta tedy funguje jako klasický AirTag, ovšem její výhodou je, že ji pohodlně zasunete do jakékoliv peněženky.

Karta od Chipolo má tloušťku pouze 2,4 mm a je v ní integrovaný speaker s hlasitostí až 105 dB. Karta je odolná proti postříkání (krytí IPX5) a vydrží nabitá 2 roky. Nevýhodou oproti AirTagům je nemožnost vyměnit interní baterii, firma však nabízí vlastní recyklační program – po dvou letech můžete kartu poslat výrobci k recyklaci a dostanete 50% slevu na nový produkt.

Chipolo
Chipolo Card Spot v nové verzi spolupracuje s ekosystémem Applu

Chipolo Card Spot si lze předobjednat na webu výrobce za 35 EUR (860 korun), popř. dva kusy za zvýhodněnou cenu 60 EUR s poštovným zdarma (1 450 korun). K prvním majitelům by se karta měla dostat v průběhu března. Pokud nejste součástí ekosystému Applu, můžete si koupit levnější starší verzi Chipolo Card, která spolupracuje s Androidem i iOS. Tato karta však vydrží nabitá pouze rok a k jejímu používání je zapotřebí aplikace výrobce.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.