Domů » Bleskovky » AirPods zdarma? Apple zvažuje, že je příští rok přibalí k iPhonům

AirPods zdarma? Apple zvažuje, že je příští rok přibalí k iPhonům

Tchaj-wanský web DigiTimes s odkazem na nejmenované zdroje z výroby tvrdí, že „Apple, Samsung a Xiaomi zvažují příští rok přikládat TWS sluchátka do balení k novým telefonům“. Zkratka TWS znamená „truly wireless stereo“, což by v případě Applu odkazovalo na AirPods a u Samsungu na GalaxyBuds.

iphone 11 pro box with airpods

Zmiňovaný web neměl v minulosti s podobnými tvrzeními vždy pravdu, ale na druhou stranu nejde o zcela nerealistický scénář. Apple totiž mohl správně dospět k závěru, že nastal vhodný čas nahradit drátová sluchátka EarPods něčím poněkud modernějším.

Projevilo by se to na ceně?

Bezdrátová sluchátka AirPods jsou velmi populární. Dokonce natolik, že Apple údajně musel objednat zdvojnásobení výrobní kapacity. A to přesto, že se prodávají za cenu okolo pěti tisíc korun. Lidé tak evidentně nemají problém za příslušenství platit navíc a nabízí se otázka, proč tedy sluchátka do balení dávat zdarma.

Jedním z vysvětlení je, že by mohlo jít o exkluzivní nabídku k iPhonům 12 Pro, které by se tak o něco více odlišily od nižších modelů. Ovšem to by také mohlo dost možná znamenat, že kvůli přiloženým sluchátkům stoupne výrazně i cena.

Tip: AirPods Pro: otestovali jsme novou generaci sluchátek od Applu

Jak se Apple nakonec rozhodne, se dozvíme až s příchodem nových iPhonů, které by měly být představeny za necelých 10 měsíců. Pokud se zpráva ukáže jako pravdivá, bude určitě zajímavé sledovat, jak se přiložení sluchátek projeví na už tak často dosti vysoké cenovce.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
_qam_
Uživatel
_qam_
Offline

To už tu mělo být od Xka

Jméno*
Anonym
Jméno*
Offline

Jestli a tím Apple přijde, tak tento postup zkopírují ostatní, protože aby udělal první krok někdo jiný…. na to se moc bojí…asi jako htcjirka exekutorů…

_qam_
Uživatel
_qam_
Offline

Já vím, že to není přímo v balení, ale Sony docela běžně dává sluchátka za x tisíc k novým sony telefonům. Samsung dával taky Budse k S10kám.

Martin Fabiánek
Uživatel
Martin Fabiánek
Offline

U Sony a Samsungu to beru jako podlézání (Sony mám velmi rád, Samsung nesnáším) Apple toto v dohledné době neudělá. O sluchátka je velký zájem za cenu jakou se prodává. Nevidím žádný důvod proč by Apple o tomto kroku uvažoval. Spíš nebudou dávat sluchátka žádná aby snížily náklady (a mírně i cenu) jelikož se více orientují na služby, tak navýšení ceny je pro ně špatná cesta

Petr
Anonym
Petr
Online

Copak ti Samsung provedl, že ho tak nesnášíš? Jen tak mimo téma… :)

Menty
Uživatel
Menty
Offline

Je to jednička, a to se prostě mezi některými neodpouští :)

Martin Fabiánek
Uživatel
Martin Fabiánek
Offline

Tajné to není, špatné zkušenosti s poruchovostí (ano chápu špatný kus se najde všude) a i s následnou reklamací. Reklamace zamítnuta (mechanické poškození telefonu (telefon starý 3 dny ani škrábanec……. žádná jednička, kterou neodpouštím…. jako píše níž Menty

Petr
Anonym
Petr
Online

Jo, tak to je pak pochopitelné. Asi není nic co by dokázalo naštvat víc, než neuznaná oprávněná reklamace.

Johny
Anonym
Johny
Offline

V čechách se s reklamacema už vůbec neobtěžuju. Rovnou kontaktuju výrobce a řeším to s ním.

Martin Fabiánek
Uživatel
Martin Fabiánek
Offline

Koukám, že mám víc mínusů než Uni, mám prostě špatné zkušenosti, proč to mínusování. Neurážím, žádnou značku jen ji nemám rád…..

Martin
Anonym
Martin
Offline

Jedine s cim prisiel apple ako prvy, je odstranenie 3.5 jacku a ano kopiruju to aj ostatni. Bohuzial takmer vsetko ostatne kopiruje apple ci sa ti to paci, alebo nie.