Domů » Bleskovky » Air Bond: Nový přívěšek od Inmite má zajistit bezpečnější přihlášení do mobilního bankovnictví

Air Bond: Nový přívěšek od Inmite má zajistit bezpečnější přihlášení do mobilního bankovnictví

Tuzemské vývojářské studio Inmite, které je známo mobilními aplikacemi pro banky, dnes nečekaně představilo svůj první kousek hardware – přívěšek na klíče, který zvyšuje zabezpečení uživatelům bankovnictví v mobilu. Vývojáře z Inmite zarazil fakt, že počet lidí, kteří nepoužívají mobilní bankovnictví z důvodu obavy o bezpečnost je zhruba stejně velký jako počet těch, kteří ho už využívají. Vyřešením bezpečnosti mobilního bankovnictví se tedy potenciálně může až zdvojnásobit uživatelská základna mobilních bankovnictví. Proto navrhli doplňkové zařízení pro větší bezpečnost jako malý designový přívěšek na klíče a nazvali ho Air Bond. Jeho rozměry jsou cca 45 × 25 × 5 mm, baterie mu vydrží zhruba jeden rok a funguje zcela bezdrátově (pomocí protokolu Bluetooth 4.0 Low Energy).

Mobilní bankovní účet každého uživatele je chráněn už jen tím, že má přívěšek u sebe na klíčích. Nemusí jej dokonce ani vyndávat z kapsy. Přihlášení není možné bez spárovaného přívěšku nacházejícího v blízkosti mobilního telefonu. Pokud vám navíc někdo vytrhne telefon z ruky právě během používání mobilního bankovnictví, při ztrátě signálu přívěšku se mobilní bankovnictví automaticky odhlásí.

Air Bond dnes poprvé jeho autoři představí na veletrhu Cartes v Paříži. V těchto dnech se také začíná s jeho výrobou tak, aby ho první banky mohli začít používat a vydávat svým klientům (termín je naplánován až na červen 2014).

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments