Ainol Novo 10 Captain: Nabušený tablet s Androidem a lákavou cenou

Čínský výrobce Ainol vyslal na trh s tablety svůj nejnovější a zároveň nejlépe vybavený model s označením Novo 10 Captain. Již samotný název napovídá, že téměř celou čelní stranu zařízení bude tvořit dotykový IPS panel s úhlopříčkou 10“ a jemným rozlišením 1920 x 1200 pixelů. O dostatečný výpočetní výkon se postará čtyřjádrový procesor ATM 7029 s taktem 1,5 GHz a grafická jednotka Mali 400. V další výbavě nalezneme 1 GB operační paměti, Wi-Fi, Bluetooth, hlavní fotoaparát s rozlišením 2 Mpx, přední VGA kamerku a 8/16 GB interní paměti. Jako operační systém pak posloužil Android ve verzi 4.1.

   

Konektorovou výbavu dále zastupuje microUSB a HDMI port. Budoucí majitele jistě potěší i integrovaný akumulátor s velmi slušnou kapacitou 10 000 mAh, za což si výrobce jistě zaslouží pochvalu. Co však může někoho od koupě odradit, je chybějící 3G modul. Kromě vysokého rozlišení bude Ainol Novo 10 Captain lákat nové uživatele na relativně příznivou cenu, která činí 213 USD (zhruba 4 300 Kč bez DPH) za 8GB variantu a 260 USD (zhruba 5 200 Kč bez DPH) za variantu s kapacitou paměti 16 GB. 

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku