Domů » Bleskovky » Adobe se připravuje na dotyk: Společnost představila nové aplikace pro Windows a iOS

Adobe se připravuje na dotyk: Společnost představila nové aplikace pro Windows a iOS

Na právě probíhající konferenci Adobe MAX bylo představeno několik zajímavých novinek, většina souvisí s přesunem profesionálních nástrojů společnosti na dotyková zařízení. Na tabletech s operačním systémem Windows bude možné díky upravenému rozhraní pohodlně vytvářet obsah v programech Illustrator a Photoshop, spoustu novinek si v Adobe připravili i pro uživatele jablečných zařízení.

  

Prezentace nových produktů se zúčastnil i generální ředitel Microsoftu Satya Nadella, který oznámil chystané plně dotykové verze aplikací Illustrator a Photoshop, které mají využívat nejen dotykového displeje, ale rovněž kapacitního pera Surface Pen, bezdotykových gest nebo pohybových senzorů tabletu, případně spárovaného mobilního telefonu. Nové aplikace mají být ušité na míru především tabletům Surface Pro 3, které pak Nadella věnoval všem účastníkům konference. 

Novinek se dočkávají také majitelé tabletů iPad, prakticky všechny aplikace vázané na službu Adobe Creative Cloud se dočkaly nějakých změn. Adobe Photoshop Mix je nyní univerzální aplikací pro iPad i iPhone, Adobe Photoshop Sketch byl obohacen o nové štětce, Adobe Lightroom zase nově umožní komentovat fotografie přímo skrze webové rozhraní a nově umí synchronizovat GPS souřadnice z iPhonu s desktopovou aplikací. Adobe Kuler se dočkala přejmenování na Adobe Color CC.

  

Zcela nová je například aplikace Adobe Brush CC, která umí konvertovat fotografie na štětce využitelné v Photoshopu a Illustratoru, Adobe Shape CC se schopností převádět fotografie s vysokým kontrastem na vektorové nebo Adobe Premiere Clip pro přímý záznam videa a jeho následné úpravy přímo v telefonu nebo tabletu.

   
Adobe Shape CC / Illustrator Line / Premiere Clip pro iOS

Aktualizované verze aplikací pro iOS lze stáhnout již dnes, zájemci o dotykový Adobe Illustrator pro Windows mohou získat 30denní zkušební verzi z tohoto odkazu, je však zapotřebí mít u Adobe účet. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Johny (neregistrovaný)

  Tak tak. Teď u mě WP získává bonusové body a přesouvá se do roviny použitelného zařízení. Docela rychlej článek, dobrá práce!

  • Johny (neregistrovaný)

   samozřejmě myslim W, ne Windows Phone a samozřejmě se jedná o SILNĚ subjektivní pohled

  • quadra (neregistrovaný)

   i když hustokrutí grafici jistě ohrnou nos, ale mě více zajímá toto

   [odkaz]

  • Petr (neregistrovaný)

   Johnny: Tohle bude vyreseno ve Windows 10 kdy WP navzdy zmizi ;-)

  • Martin II (neregistrovaný)

   PETR: WP nezmizne, len sa premenuje. Cisty marketing, ale podla tvojho prispevku je jasne ze funguje.

  • Johny (neregistrovaný)

   Proč by ohrnovali nos? Naopak tyhle programy jsou super. Sám na všechno taky nepoužívám Adobe. Vždyť dřív tady byl třeba Macromedia Fireworks. To akorát že dneska už lidi co se tím živí raději používaj CC. Na druhou stranu pro někoho, kdo to dělá okrajově nebo jako koníček jsou tyhle programy daleko lepší a je dobře že vznikají.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).