Adblock Plus: Užitečná pomůcka pro blokování reklamy na Androidu

I surfování na internetu dokáže být v dnešní době poněkud nepohodlné, pokud vás na každém kroku pronásleduje otravná a vytrvalá reklama. Ta na mobilních telefon nejenže znepříjemňuje procházení webových stránek, ale taky se dokáže dosti naobtěžovat v aplikacích zdarma, které jsou financovány právě reklamou v nich obsaženou. Od těchto starostí vám může pomoci aplikace Adblock Plus, která je od včerejška dostupná na Google Play. Podporovány jsou všechny verze Androidu 2.1 a vyšší.

Teoreticky by měl být Adblock Plus schopný blokovat jak reklamu v aplikacích, tak i v prohlížečích. Ovšem jako vše, ani zde není všechno ideální. Zaprvé, aplikace běží nejlépe na zařízeních s rootem. Pokud patříte mezi tyto šťastlivce, bude u vás možná blokace přes Wifi i 3G bez toho, aniž byste museli dělat nějaké manuální úpravy ve vašem telefonu či tabletu. Pro zařízení bez rootu je situace naopak trochu složitější. Pokud máte Android 3.1 a vyšší, budete schopni reklamy blokovat pouze přes Wifi, zatímco přes 3G bude činnost aplikace znemožněna. V případě nižší verze Androidu budou telefony vyžadovat manuální konfiguraci (více informací v angličtině zde).

Program samozřejmě není bezchybný, jelikož se jedná o první verzi, a tak se sem tam nějaká ta reklama objeví. Navíc si řekne o celkem dost operační paměti RAM. Převážně pokud navštěvujete zabezpečené stránky SSL protokolem, tak nebuďte překvapeni. Zde je totiž defaultně zablokované blokování reklamy, takže Adblock Plus je v tomto ohledu krátký. Aplikace je k dispozici zdarma.

-

Zdroj

Autor článku
Richard Bláha
image/svg+xml
+

Kapitoly článku