Domů » Články » ActiveSync: Jak na synchronizaci přes Bluetooth ?

ActiveSync: Jak na synchronizaci přes Bluetooth ?

Bluetooth synchronizaceKdyž mi nedávno odešel monitor do věčných lovišť, bylo na chvíli mou jedinou možností pro přístup na internet mé MDA2 sesynchronizované s PC. Nepoužívám totiž žádný Data unlimited tarif našich operátorů a proto jsem díky synchronizaci mohl vesele surfovat po internetu v PDA, aniž bych operátorovi platil jedinou korunu. Samozřejmě má synchronizace spousty dalších výhod a pokud je ještě nastavena přes Bluetooth (nebo ještě lépe přes Wi-Fi, ale o tom zase někdy jindy), pocítíte příjemnou volnost při pohybu v bytě. Pohodlně tak můžete zálohovat kontakty či úkoly a nemusíte nutně sedět vedle vašeho PC. Pojďme se tedy podívat, jak jednoduše nakonfigurovat ActiveSync a Smartphone či PPC tak, abychom mohli synchronizovat přes Bluetooth.

Postup v tomto návodu se může nepatrně lišit v závislosti na softwaru ať už přímo ve vašem PPC nebo na stolním PC. Nemělo by se jednat o žádné drastické nesrovnalosti, pouze drobné detaily v např. v různých Bluetooth managerech, princip však zůstává stejný.

Pusťme se do toho!
Na svém stolním PC používám OS Windows XP Professional se ServicePackem 2, který by měl bez problémů detekovat většinu modrých zoubků a spravovat je tak můžete přímo v defaultní aplikaci od Microsoftu. Pokud však máte k vaší Bluetooth přípojce software přímo od výrobce, doporučuji použít právě ten.

1. Spusťte váš BT manager v PC a přidejte v něm příchozí COM port.
1

2. V ActiveSyncu na PC zaškrtněte v položce Soubor/Nastavení připojení ,,Povolit připojení k jednomu z následujících portů,, a vyberte číslo příchozího COM portu (z BT manageru).
2

3. Nyní se přesuneme do nastavení Bluetooth na PocketPC. (Start/Nastavení/Systém/Nastavení BT) a zde zaškrtneme ,,Vyžadovat heslo pro spárování,,. Potvrdíme OK.

4. Teď spustíme Bluetooth manager na PPC (Start/Nastavení/Připojení/Bluetooth), zapneme v něm Bluetooth a zaškrtneme také položku ,,Viditelný pro ostatní zařízení,,. Poté se v manageru přepneme na záložku Zařízení a dáme ,,Nové zařízení,,.
3 4

5. Chvilku vyčkejte, než se váš PC objeví v seznamu dostupných zařízení. Až se tak stane, zadejte ,,passkey,, (klíč pro ověření) a pokračujte Ok.
5 6 7

6. Na PC vám vyskočí okno s žádostí o ověření klíče. Po autorizování se v PocketPC zobrazí seznam dostupných služeb vybrané Bluetooth přípojky. Pro nás je důležitá právě položka ActiveSync, kterou zaškrtněte.
8 9

7. Nyní už stačí spustit ActiveSync v PocketPC (Start/Active Sync) a v menu pak vybrat Připojit přes Bluetooth. Nyní dojde k navázání spojení a následné synchronizace se stolním PC. That’s all !
10 11

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

10 komentářů

 1. Tento článek měl vyjít před 14 dny. Trápil jsem se s tímto připojením 2 dny, než jsem ho rozchodil.

 2. nj, on by tu ten clanek uz davno byl nebyt toho toho crashe monitoru…

 3. ještě doplním že pokud ve svém PDA nenaleznete BT adaptér v PC, pak je potřeba v softwarové aplikaci, která jej ovládá „zapnout zjišťování“ – povolit, aby váš BT adaptér v PC viděly ostatní zařízení…

 4. a nastavil si opravdu to cislo portu pro BT v ActiveSyncu na pc ? Jinak kamaradovi tohle delalo taky i kdyz jsme nastavovali vse spravne a pomohlo az zakoupeni jineho BT adapteru, tam to pak slo na 1. pokus…

 5. dekuji za doplneni. Na srazu jsme se snazili rozchodit BT synchronizaci s PC a MDA Compactem, ktery patril brachovi Radka Mikudika, ale neuspesne. Snad tento tip pomoze

 6. Díky za doplnění
  Zdravím do Ženevy

 7. Mam takovej dotaz-dalo by se to nejak zautomatizovat? Mam WM6 na Etenu X500 a moje predstava by byla, aby se synchronizace spustila vzdycky kdyz prijdu z terenu zpatky do kanclu k notebooku-do stojanku ho porad davat nechci a pres bluetooth by to bylo idealni-jen kdyby to slo jeste bezobsluzne…

 8. zkus odebrat vsechny starsi COM porty na PC, nebo preinstaluj BT manager.

 9. Zdravím. Mám malý dotaz, nejde mi bohužel propojit přes bluetooth PDA s PC. Mám Vista HomePremium 64b a stále se mi nejde spojit. Chtěl jsem změnit i porty COM, ale to nevím jak, protože přes Windows Mobile mi to nejde…
  Tady je screen
  [odkaz]
  Přímo v BT na PC nevím také jak protože když kliknu na „Zvolte port COM pro zařízení Bluetooth“, vyskočí mi jen nápověda. Zkusil jsem tedy ubírat a přidávat prázdné COM porty abych se dostal na ty co jsem zjistil v PDA – nastavení BT ve složce „služby“ že seriový port používá:
  „Vnitřní COM port: 5
  Vnější COM port: 8 „
  Prosím, co dělám špatně, nebo kde mám chybu? Předem moc díky za každou radu.

 10. super funkční super stránka super foro tahle diskuse je opravdu super zde z návodu jak to je parádně mi to sedí a funguje i internet tak že paráda podobnou diskusi mám i já na webu podletohodle návodu určitě je to super návod tak komu to nejde pořádně si to tady přečtěte

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).